04.06.2015. 11:21
Jau šīs nedēļas nogalē Azoru salās, Portugālē tiks dots starts vienam no sarežģītākajiem šī gada Eiropas rallija čempionāta posmiem - «SATA Rally Acores». Pirmās sacensības šajā Atlantijas salā risinājās jau tālajā 1965. gadā. Mežonīgas, pirmatnīgas ainavas, ātrumposmi, kuri vijas gar vulkāna krāteriem, ceļš, kurš vietām nav platāks par pašu auto un mainīgi laika apstākļi, ir šī pasākuma vizītkarte.

«Šajā rallijā es esmu piedalījies jau pērn, tā kā daļa ātrumposmu man jau ir pazīstami, un tas dod man papildus pārliecību», stāsta SRT komandas pilots Vasilijs Grjazins. «Tomēr mums ir jārēķinās ar Azoru salu īpatnībām, ekstrēmo trases reljefu, kā arī laika apstākļiem, kas šeit manās burtiski ik pa 15 minūtēm. Šobrīd ārā spīd saule, bet pēc mirkļa jau līst lietus. Tas braukšanu ātrumposmos padara savā ziņā neprognozējamu, jo tu pirms starta nevari zināt, kāds ceļa segums tevi sagaida trasē.»

Trīskārtējam Latvijas rallija čempionam Ralfam Sirmacim un viņa stūrmanim Artūram Šiminam šis būs pirmais starts «SATA Rally Acores». Šobrīd sportisti jau ir veikuši iepazīšanos ar sacensību trasi, un gūtie iespaidi par to ir visnotaļ spilgti, atzīmē komandā Sports Racing Technologies.

«Ātrumposmi šeit ir ļoti šauri un bīstami, ceļš pārsvarā vijas kalnu serpentīnos, un to pieraksts prasa ļoti daudz laika un spēka. Ceļa segums ir ļoti mainīgs. Vietām grunts ir ļoti slidena, irdena, vietām ir māls, un līkumu sērijas burtiski nebeidzas nekad. Jāsaka, ka es nekad dzīvē neesmu braucis tik sarežģītā un īpatnējā trasē, un tas nozīmē, ka šis rallijs man un manam stūrmanim būs ļoti interesants,» stāsta R.Sirmacis.

«SATA Rally Acores» būs ceturtais ERČ junioru ieskaites posms, un pēc aizvadītajām trim sacensībām R.Sirmacis/ A. Šiminam šajā ieskaites grupā ieņem trešo vietu.

«Mēs ārkārtīgi nopietni esam gatavojušies šīm sacensībām, treniņos un testos ir aizvadītas neskaitāmas stundas. Esam daudz strādājuši pie automobiļa regulējumiem, lai atrastu piemērotākos piekares regulējumus, kā arī aizvadījuši lieliskas treniņsacensības Talsos,» stāsta «Sports Racing Technologies» komandas vadītājs Ģirts Krūzmanis. «Talsos mūsu komandai R2 klases ieskaitē izdevās izcīnīt divas augstākās godalgas. Protams, es saprotu, ka «SATA Rally Acores» nebūs viegla pastaiga, tomēr mēs darīsim visu iespējamo, lai gūtu ieskaites punktus šajās sacensībās.»

«Sports Racing Technologies» komanda šogad plāno piedalīties visos Eiropas rallija čempionāta junioru ieskaites posmos un cīnīties par augstākā kaluma godalgām sezonas kopvērtējumā. Kopumā Junioru rallija čempionāta kalendārā iekļauti seši ralliji, un kopvērtējumā tiks ieskaitīti četri labākie rezultāti.MonAuto Carting, sporta klubs Skrīveri, Vēja 5, Skrīveru n., LV-5125
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties