30.10.2016. 15:24

Dāvja Bertāna un „Spurs” vakardienas spēle savā laukumā pret „Pelicans” noslēdzās nedaudz pēc četriem rītā pēc Latvijas laika. Jau 20 stundas vēlāk (šonakt 0:00) paredzēts sākums spēlei pret "Heat", uz kuru bija arī jāveic 2000 kilometru tāls pārlidojums, līdz ar to „Spurs” komanda šovakar vairs varētu nebūt pirmā svaiguma, neskatoties uz to, ka sezona tik tikko sākusies.

Pret Ņūorleānu tieši šī iemesla dēļ nespēlēja veterāni Tonijs Pārkers un Manu Džinobili, savukārt iespēju izpelnījās Bertāns. Viņš izgāja laukumā gan otrajā ceturtdaļā, kad vēl noritēja sīva cīņa, gan pēdējā ceturtdaļā, kad „Spurs” uzvara jau bija skaidra un gaiša. Bertāns trāpīja vienu no četriem metieniem un 12 minūtēs guva trīs punktus, taču izcēlās ar diviem blokiem un spēles izskaņā itin veiksmīgi arī darbojās aizsardzībā, liekot piemirst par savas otrās ceturtdaļas nervozo iznācienu laukumā.

„Spurs” lielais pārsvars pār „Pelicans” ļāva trenerim Gregam Popovičam arī izvairīties no līderu īpašas noslogošanas. Neviens nespēlēja vairāk par 28 minūtēm, kamēr jau atkal pierādījās, ka, parādot labu sniegumu, „Spurs” sastāvā spēles laiku var iegūt jebkurš. Argentīniešu aizsargs Nikolass Laprovitola pirmajās divās spēlēs laukumā kopā bija tikai četras minūtes, bet vakar pēc veiksmīga pirmā iznāciena un pāris efektīvām piespēlēm beigās nospēlēja 22 minūtes un guva septiņus punktus. Popovičs pēc vakardienas spēles gan izteicās, ka pret „Heat” kādu no līderiem malā atstāt nav plānojis, līdz ar to saspēles vadītāja pienākumus atkal dalīs Pārkers un Petijs Milzs.

„Spurs” pagaidām uzvarējusi visās trīs savās spēlēs, bet šonakt tiksies ar komandu, ar kuru divreiz pēc kārtas spēkojās NBA finālā – 2013. un 2014. gadā. Lai arī „Spurs” rindās vairs nav Tima Dankana, pārmaiņu vēji daudz lielākā mērā skāruši „Heat” vienību, kurā vairs nespēlē neviens no „lielā trio”, kas četras reizes pēc kārtas aizveda "Heat" līdz NBA finālam. Lebrons Džeimss pēc līguma beigām izvēlējās atgriezties Klīvlendā, ilggadējais kluba simbols Dveins Veids šovasar tā arī nevienojās ar kluba vadību un pārcēlās uz savu dzimto pilsētu Čikāgu „Bulls”, kamēr Kriss Bošs nopietnu veselības problēmu dēļ nevar saņemt ārstu atļauju atgriezties laukumā un ļoti iespējams, ka savu pēdējo NBA spēli jau aizvadījis.

„Heat” līderi šobrīd ir atlētiskais centrs Hasans Vaitsaids un slovēņu saspēles vadītājs Gorans Dragičs, kuram šonakt pret Pārkeru varētu būt ļoti interesanta divcīņa. „Heat” šobrīd ierindā nemaz nav izteikta sākumsastāva spēka uzbrucēja, un iepriekšējā mačā pret „Hornets” sākumsastāvā devās vieglie uzbrucēji Lūks Babits un Džastiss Vinslovs. „Heat” gan ir pieejams fiziski spēcīgāks uzbrucējs Džeimss Džonsons, kurš pirmajās divās spēlēs vidēji 24 minūtēs guva 5.5 punktus, un, ņemot vērā nepieciešamību nosegt Lamarkusu Oldridžu, viņš varētu spēlēt visai daudz arī šonakt. Tāpat komandā ir arī otrgadnieks Villijs Rīds, kurš NBA pagaidām aizvadījis 43 spēles.

Principā sastāva ziņā „uz papīra” Maiami komanda labu laiku nav bijusi tik pieticīga kā šobrīd, un sezonas sākumā bukmeikeri pat neparedz „Heat” vietu izslēgšanas spēlēs. Sezonas atklāšanas mačā gan izdevās pieveikt „Magic” un tālu nebija uzvara arī pār „Hornets”, taču Maiami izsēja 19 punktu pārsvaru otrajā puslaikā un cieta zaudējumu. Pēc šīs neveiksmes krietna kritikas deva tika Dragičam, neskatoties uz viņa deviņām izdalītajām rezultatīvajām piespēlēm.

„Spurs” pēc tam nākamo spēli aizvadīs parīt pret „Jazz” atkal savā laukumā, bet trīs dienas vēlāk pret „Jazz” spēkosies jau Jūtā. Savukārt Kristapa Porziņģa pārstāvētā „Knicks” savu sezonas vēl tikai trešo spēli aizvadīs arī parīt, viesojoties pie Detroitas „Pistons”.

Izmantotie resursi:NBA.com: Promo

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]