22.05.2013. 07:21

NBA Rietumu konferences finālā attiecības turpina skaidrot Sanantonio „Spurs” un Memfisas „Grizzlies”. Lai arī lielāko daļu sērijas otrā mača vadībā atradās „Spurs”, vienubrīd pat nokļūstot vadībā ar 18 punktiem, 4. ceturtdaļā viņi savu pārsvaru pazaudēja, taču ar Tima Dankana pūlēm un „Grizzlies” sasteigta tālmetiena dēļ spēja izcīnīt uzvaru pagarinājumā (93:89).

Pēc piedzīvotās sagrāves sērijas pirmajā spēlē pret Sanantonio “Spurs” Memfisas “Grizzlies” basketbolisti bija apņēmības pilni panākt neizšķirtu sērijā. Spēles sākumā viņiem izdevās noturēt „Spurs” uzbrukumu, turklāt ne vēsts nebija arī no Sanantonio tālmetieniem, kas palīdzēja iegūt uzvaru pirmajā spēlē.

Taču otrajā ceturtdaļā, kad rezultāts bija 23:22 „Grizzlies” labā, viņi pēkšņi paši vairs nevarēja nekā izdarīt pret Grega Popoviča vadīto aizsardzību. Puslaika beigās bija arī situācija, kad „Grizzlies” viena uzbrukuma laikā pamanījās garām aizmest septiņus (!) metienus, turklāt metienus pa labi un pa kreisi bloķēja Tims Dankans (3 bloki puslaikā). Dankans arī turpināja vienos vārtos apspēlēt Zeku Rendolfu, kurš iepriekšējā spēlē grozā raidīja vienu no astoņiem metieniem, tad šajā puslaikā viņš pamanījās garām aizmest deviņus no 10.

Tikmēr ar precīziem tālmetieniem izcēlās Denijs Grīns, Kavai Lenards un Gerijs Nīls, un „Spurs” nokļuva jau 16 punktu vadībā (46:30), turklāt pēdējo piecu puslaika minūšu laikā nebija ielaidusi ne punkta.

Trešās ceturtdaļas sākumā „Grizzlies” uzbrukumu pie dzīvības nedaudz atgrieza pāris Tonija Alena metieni no distances, taču aizsardzībā viņi nespēja tikt galā ar Toniju Pārkeru, kurš Stīva Neša jaunības gadu stilā apdriblēja visus savus pretiniekus un jau spēles 28. minūtē bija izdarījis 11 rezultatīvas piespēles. Tiesa, pavisam drīz ceturto piezīmi saņēma Dankans, un viņa atrašanās uz rezervistu soliņa deva lielāku brīvību Markam Gazolam un Rendolfam, taču „Spurs” turējās aptuveni 15 punktu vadībā.

Tuvojoties spēles beigām, tuvojās arī „Grizzlies”, kuru rindās ar aktivitāti izcēlās Maiks Konlijs un Džerids Beiless, turklāt piekto piezīmi ātri saņēma arī Dankans, un „Grizzlies” pietuvojās līdz piecu punktu starpībai (78:83). Šī starpība saglabājās arī līdz pēdējai pamatlaika minūtei, taču „Spurs” uzbrukumā pieļāva rupju kļūdu, un Tonijs Alens aizskrēja pretuzbrukumā. Viņu gan paspēja apturēt Manu Džinobili, taču pēc šīs apturēšanas Alens spēja piecelties no grīdas tikai pēc krietna laiciņa. Džinobili tika sodīts ar nesportisko piezīmi, un Alens panāca jau 83:85, un, tā kā bumba palika pie „Grizzlies”, Konlijs ar caurgājienu rezultātu arī izlīdzināja. Pēdējais „Spurs” metiens izvērtās pagalam sarežģīts, un Dankans netrāpīja, līdz ar to papildlaiks.

Pagarinājumā Dankans sevi reabilitēja, gūstot trīs svarīgus grozus un bloķējot Gazola danka mēģinājumu, taču pusminūti pirms papildlaika beigām viņš netrāpīja pustālo, kas ļāva laukuma otrā galā Beilesam samazināt rezultāta starpību līdz 89:91. Pārkers pēc tam trāpīja vienu no diviem sodiem, taču Beiless izmeta sasteigtu tālmetienu, pamatīgi sarūgtinot „Grizzlies” treneri Laionelu Holinsu, kurš pirms tam bija izmantojis divus minūtes pārtraukumus, lai sagatavotu uzbrukuma kombināciju.

Līdz ar to „Spurs” izcīnīja uzvaru ar 93:89, kas ļāva panākt 2:0 arī visā sērijā. Par rezultatīvāko viņu rindās kļuva Tims Dankans (17 punkti), kuram arī labākais +/- rādītājs komandā (+22), bet Tonijs Pārkers palīdzēja ar 18 rezultatīvām piespēlēm. Tikmēr „Grizzlies” rindās ar double-double izcēlās Marks Gazols un Zeks Rendolfs, kurš izcīnīja 18 atlēkušās bumbas un nedaudz atvērās arī uzbrukumā, tiesa, pārsvarā brīžos, kad laukumā piezīmju problēmas dēļ nebija Dankana.

(15:13, 31:18, 30:33, 9:21, 8:4)

„Spurs”: Dankans 17, Pārkers 15 (18 rez.p.), Spliters 14, Lenards 12, Grīns 11, Džinobili 7, Nīls 5, Boners 5, Diavs 4, Džozefs 3.„Grizzlies”: Konlijs 18, Beiless 18, Rendolfs 15 (18 atl.b.), Gazols 12 (14. atl.b.), Alens 8, Pondeksters 7, Dūlings 5, Arturs 4, Prinss 2, Vrotens, Leuers.Atlēkušās bumbas: 46:60