20.05.2013. 01:07

NBA Rietumu konferences finālu ar pārliecinošu uzvaru uzsākusi Sanantonio „Spurs”, kura ar 105:83 sagrāva Memfisas „Grizzlies”. „Spurs” šajā spēlē trāpīja 14 tālmetienus, kas ir kluba play-off rekords, taču par uzvaras galveno iemeslu kļuva komandas aktīvā un disciplinētā spēle aizsardzībā.

Ar spēli Sanantonio tika atklāta Rietumu konferences finālsērija starp vietējo „Spurs” un Memfisas „Grizzlies”. Abas komandas, kuras gadu gaitā nav izcēlušās ar augstiem TV reitingiem un plašu publicitāti, šoreiz piesaistīja interesi ar divu šobrīd labāko spēka uzbrucēju dueli zem groziem – pieredzējušo Timu Dankanu apspēlēt centās „Grizzlies” lielais vīrs Zeks Rendolfs.

Mača sākumā „Spurs” centās uzspiest ātru basketbolu, kas ļāva viņiem izvirzīties vadībā 23:8. „Grizzlies” tikmēr uzbrukumā izskatījās diezgan apjukuši un tikai retu reizi rada iespēju nogādāt bumbu zem groza saviem garajiem spēlētājiem Rendolfam un Gazolam. Savukārt „Spurs” sastāvā vēlāk laukumā devās Mets Boners, kurš ātri trāpīja divus tālmetienus, kā arī ceturtdaļas beigās tiesneši uzdāvināja Džinobili trīs soda metienus, un jau 31:14.

Otrajā ceturtdaļā „Grizzlies” aizsardzība kļuva nedaudz sakārtotāka, un „Spurs” arvien retāk nokļuva brīvās metiena pozīcijās, tiesa, Tonijam Pārkeram brīvas metienu pozīcijas nebija vajadzīgas, lai gūtu punktus, un „Spurs” ieguva pat 20 punktu pārsvaru. Ar pāris pustālajiem Marks Gazols gan rezultāta starpību nedaudz samazināja, taču puslaika beigās joprojām „Spurs” bija pārliecinošā vadībā ar 51:37.

Trešajā ceturtdaļā „Spurs” rindās uzplauka Denijs Grīns, kurš trāpīja divus trejačus pēc kārtas, kamēr Zekam Rendolfam šī lēnām izvērsās par sezonas sliktāko spēli – „Spurs” retu reizi ļāva viņam saņemt bumbu groza tuvumā, kas noveda pie tā, ka Rendolfs bija garām aizmetis visus septiņus savus metienus. Tiesa, Memfisas komandā atradās cits punktu guvējs, rezervists Kvinsijs Pondeksters, kurš īsā laika sprīdī trāpīja trīs tālmetienus, un Džerids Beiless ar izteiksmīgu danku panāca jau 56:62, atgriežot intrigu spēlē. Džinobili ar partneriem gan uzreiz atbildēja ar izrāvienu 11:1.

Mača noslēdzošajā daļā „Spurs” saviem pretiniekiem nekādas cerības neatstāja un jau sešas minūtes pirms spēles beigām varēja atļauties laukumā sūtīt rezervistus, kuri gan no sākumsastāva vīriem neko daudz neatpalika un panāca gala rezultātu 105:83.

Par rezultatīvāko spēlētāju kļuva Tonijs Pārkers, kura deviņas rezultatīvās piespēles palīdzēja „Spurs” uzstādīt kluba play-off rekordu realizētajos tālmetienus (14) – Lenards un Boners trāpīja pa četriem, bet Grīns trijus. Savukārt Tims Dankans, lai arī guva tikai sešus punktus, pilnībā no spēles izslēdza Rendolfu, kurš atzīmējās tikai ar diviem punktiem un savāca vissliktāko +/- rādītāju komandā (-28).

Spurs: Pārkers 20, Lenards 18, Grīns 16, Nīls 11, Džinobili 8, Dankans 6, Blērs 6, Milzs 3, Diavs 2, Džozefs 2, Spliters 1, Makgreidijs.Grizzlies: Pondeksters 17, Gazols 15, Konlijs 14, Alens 8, Beiless 8, Prinss 6, Deiviss 5, Deijs 4, Rendolfs 2, Arturs 2, Leurs 2, Vrotens, Dūlings.Atlēkušās bumbas: 33:35

Visas spēles

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430