24.04.2017. 11:00

Starpsezonā "Liepājai" notika izmaiņas treneru korpusā – Alekseju Laptevu nomainīja Kārlis Kņuts, kuram asistē Filips Tīls. Sezonas atklāšanas spēlē liepājniecēm nācās iztikt bez U17 izlases uzbrukuma līderes Jeļenas Tarasovas, kamēr rīdziniecēm rezervē palika izlašniece Anastasija Čemirtāne [spēles Gruzijā izlaida savainojuma dēļ]. Tāpat jāatzīmē Olgas Matīsas atgriešanos komandas sākumsastāvā pēc pirmssezonas turnīrā gūtā savainojuma.

Pirmais puslaiks aizritēja vienlaicīgi svinīgā un nervozā gaisotnē. Lai arī "Rīgas FS" komandas pamatsastāvs šogad paspēja aizvadīt vairākas spēles izlases un kluba rindās, bez nevajadzīgām kļūdām iztikt viņām neizdevās. Pirmais puslīdz bīstams moments bija Sandrai Voitānei, kuras sitienu no tuvas distances tvēra Alīna Šilova. Spēles 13. minūte Renāte Fedotova tehniski aizgāja no pieredzējušās Gunas Ozolas, kurai vēlāk, lai apturētu iepriekšējās sezonas labāko vārtu guvēju, nācās pārkāpt noteikumus savā soda laukumā. Pati Renāte piešķirto vienpadsmitmetrinieku arī realizēja, tādā veidā gūstot pirmos vārtus 2017. gada SFL sezonā. Pirmā puslaika vidū Fedotova ielauzās soda laukumā un otro reizi raidīja bumbu Šilovas sargātajos vārtos.

Rīdzinieces varēja iesist vēl vairāk, taču pašaizliedzīgā Karlīnas Miksones spēle savā soda laukumā liedza to darīt. Divas reizes Karlīnai izdevās izskrāpēt bumbu no pretinieču kājām, riskējot pārkāpt noteikumus. Tuvojoties puslaika beigām iniciatīva pārgāja laukuma saimniecēm, kuras ik pa brīdim lika "Rīgas FS" futbolistēm pārkāpt noteikumus. Īsā laika posmā Latvijas labākā aizsardze Elīza Spruntule tika pie divām dzeltenām kartītēm, tādā veidā atstājot savu komandu mazākumā.

Otrā puslaika ievadā mājiniecēm izdevās vienus vārtus atgūt – Tatjana Baličeva realizēja Karlīnas Miksones nopelnīto vienpadsmit metru soda sitienu. Puslaiks aizritēja līdzvērtīgā cīņā, abām komandām regulāri tiekot pie labām vārtu gūšanas iespējām. Izcils moments spēles 72. minūtē bija veterānei Sintijai Greierei, kuras sitienu no tuvas distances fantastiskā veidā atvairīja Marija Ibragimova. Spēles izskaņā rīdziniecēm bija iespējas gūt trešos vārtus, taču rezultāts palika nemainīgs – 1:2.

Citā spēlē pērnās sezonas trešās vietas ieguvēja “Riga United” savā laukumā tikās ar "Spartaks Jūrmala/46. vidusskola" komandu. "United" izdevās gūt pārliecinošu uzvaru [4:0], bet Pija Fūsnesa kļuva par pirmo spēlētāju šosezon, kura vienā spēlē atzīmējās ar trim gūtajiem vārtiem. Nākamajā kārtā abas spēles risināsies uz "Arkādijas" mākslīgā laukuma – "Rīgas Futbola Skola" uzņems "Riga United", bet "Spartaks Jūrmala/46. vsk" tiksies ar "Liepāju".

Vārti: Baličeva 49’ (11 m. s. s.) – Fedotova 14’ (11 m. s. s.) 22’Brīdinājumi: Ozola 13’, Propošina 70’ – Spruntule 37’ 39’Noraidījums: Spruntule 39’"Liepāja": Šilova – Ozola, Greiere (Antonova), Propošina, Tīle, Baličeva, Beiere (Čerkes), Gudkova, Miksone, Antipina, A. Tarasova"Rīgas Futbola Skola": Ibragimova – Ročāne, Fedotova, Krūmiņa, Nikiforova, Spruntule, Giržda, Zaičikova, Voitāne, Matīsa, ŠevcovaGalvenā tiesnese: Viola Raudziņa

Vārti: Fūsnesa 50’ 62’ 79’ – L. Radvila 39’ (s.v.)Brīdinājumi: Patupa 48’ – Andrejeva 30’, D. Radvila 60’, L. Radvila 71’Noraidījums: L. Radvila 71’"Riga United": Vaivode – Beriša (Pozņiaka), Vāciete, Grenvola, Gulorda, Penkala (Vale, Levikina), Vitmora, Patupa, Gjērde, Fūsnesa, Arzubova (Jergensena)"Spartaks Jūrmala/46. vidusskola": Savunova – Vlasova (Kivliņa), Peciņa, Andrejeva (Onoprijenko), Marija Jazjonoka, Margarita Jazjonoka, D. Radvila, L. Radvila, Baranovska, Voitehoviča, Radčenko (Ševčenko)Galvenā tiesnese: Jeļena Jermolajeva

Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa