10.03.2014. 17:24
Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) šodien turpinās play-off pirmās kārtas mači. Pēdējo divu sezonu līgas čempionvienība Maskavas "Dynamo" ar latviešu uzbrucēju Mārtiņu Karsumu ierindā šodien izbraukumā piekāpās Miķeļa Rēdliha un Jāņa Sprukta pārstāvētajam Jaroslavļas "Lokomotiv" (1:2), līdz ar to rezultāts sērijā kļuvis 2:1 par labu maskaviešiem.

Jaroslavļas mača pirmajā periodā aktīvāki bija viesi no Krievijas galvaspilsētas, taču vienīgo panākumu guva vietējais Džefs Plets (1:0) - skaitliskajā vairākumā pēc labas izspēles kanādietis trieca ripu vārtos. Otrajā periodā vairāk uzbruka mājinieki, tomēr rezultāts palika iepriekšējais. Trešā perioda sākumā uz "Lokomotiv" vārtiem tika nozīmēts soda metiens, un maskavietis Leo Komarovs bija precīzs (1:1). Līdzsvars uz tablo saglabājās tikai trīs minūtes, mājinieki atguva vadību pēc Jurija Petrova metiena no aizsega. Pamatlaika pēdējās 13 minūtes aizritēja bez vārtu guvumiem, līdz ar to Jaroslavļa varēja svinēt uzvaru ar rezultātu 2:1.

Šajā mačā Mārtiņš Karsums laukumā bija 16:36 minūtes, izpildīja 5 metienus pa vārtiem (lielākais rādītājs komandā), bija sekmīgs divos no trijiem iemetieniem un veica divus spēka paņēmienus. Miķelis Rēdlihs spēlēja 13:39 minūtes, vienreiz meta pa vārtiem un veica divus spēka paņēmienus. Jānis Sprukts laukumā pavadīja 15:53 minūtes, uzvarēja piecos no desmit iemetieniem, vienu reizi bloķēja metienu un izpildīja vienu spēka paņēmienu.

Citā pirmās kārtas mačā šodien spēkojās Maskavas CSKA un Sanktpēterburgas SKA, pēc pamatlaika tablo rādīja 1:1, savukārt papildlaika 12. minūtē uzvaras vārtus guva SKA hokejists Romāns Červenka. Tādējādi sērijā rezultāts kļuvis 3-0 par labu ziemeļu armijniekiem, kuriem nu vairs nepieciešama tikai viena uzvara, lai iekļūtu nākamajā kārtā. Pēc mača gan SKA treneris Jalonens atzina, ka izšķirošajos vārtos, kuri tika gūti papildlaikā, bijusi tiesneša kļūda, tiesa, viņš arī piebilda, ka tiesneša kļūdas dēļ CSKA guvuši pirmos vārtos.

3:0 sērijā panākusi arī Prāgas „Lev”, kura ar 5:2 pieveica „Medveščak”, savukārt Cerības kausa pirmo kārtu pārvarējusi Minskas „Dinamo”, kura arī otrreiz pieveic Bratislavas „Slovan” – šodienas mača rezultāts 2:1, turklāt uzvaras vārti gūti vien pēdējās sekundēs.

Izmantotie resursi:KHL.RU - официальный сайт : Континентальная...

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161