03.05.2013. 14:57
Latvijas hokeja valstsvienībai jau ir pieredze, kā pasaules čempionāta laikā pārspēt Krieviju, pirms sestdien gaidāmās abu komandu savstarpējās spēles atgādinājis Latvijas izlases uzbrucējs Jānis Sprukts.

"Krievijas izlase ir laba jebkurā sastāvā. Labi, ka čempionātu sāksim tieši ar maču pret šo komandu," laikraksts Sovetskij Sport citē Spruktu. "Mums būs jābūt gataviem cīņai no pirmās minūtes."

Abas komandas čempionāta pirmās kārtas mačā tikās arī pērn, kad Latvijas izlase zaudēja ar 2:5.

Savukārt Latvijas izlase Krieviju pasaules čempionātos līdz šim pārspējusi divas reizes - slavenajā spēlē 2000.gada 5.maijā Sanktpēterburgā uzvarēja ar 3:2, bet 2003.gadā Turku tieši 4.maijā pieveica pretiniekus ar 2:1.

"Uzdevums turnīrā mums būs vienkāršs - uzvarēt pēc iespējas vairāk maču," teica Sprukts. "Mūsu komandai divreiz jau ir izdevies uzvarēt Krieviju pasaules čempionātos, un tajos abos mačos es piedalījos. Tā kā pieredze ir."

Kā ziņots, 77.pasaules čempionāts risināsies Stokholmā un Helsinkos. Sacensībās 16 komandas sadalītas divās grupās. Helsinku apakšgrupā sacentīsies ASV, Austrija, Francija, Krievija, Latvija, Slovākija, Somija un Vācija. Savukārt Stokholmas grupā tiksies Baltkrievija, Čehija, Dānija, Kanāda, Norvēģija, Slovēnija, Šveice un Zviedrija.

Pirmajā spēļu dienā piektdien tiks aizvadītas četras spēles - plkst.16.15 pēc Latvijas laika Helsinkos spēkus samēros Slovākija un Francija (tiešraidē "Viasat Sport Baltic"), plkst.17.15 Stokholmā uz ledus dosies Čehija un Baltkrievija, plkst.20.15 Helsinkos sāksies duelis starp Somiju un Vāciju (tiešraidē "Viasat Sport Baltic"), bet vēl pēc stundas pirmās dienas programmu Stokholmā noslēgs mačs starp Zviedriju un Šveici (tiešraidē "TV6").

Latvijas izlase pirmo spēli pasaules čempionātā aizvadīs sestdien plkst.16.15, kad samēros spēkus ar pagājušā gada pasaules čempionvienību Krieviju. Zīmīgi, ka abas valstis pirmās kārtas mačā tiekas otrajā čempionātā pēc kārtas.

Pēc viena apļa turnīra grupas ietvaros katrā attiecīgajā pilsētā četru spēcīgāko komandu vidū tiks izspēlēti ceturtdaļfināli, bet to uzvarētāji vienkopus pulcēsies Stokholmā, kur līdz 19.maijam tiks noskaidroti šī gada pasaules čempioni.

Komandām, kas grupās ieņems 5.-7.vietu, čempionāts būs noslēdzies, savukārt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Itālija un Kazahstāna, kas abas spēcīgākajā līgā atgriezīsies pēc gada pārtraukuma.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933