26.02.2017. 00:06

Otro spēli divu dienu laikā aizvadīja Karagandas “Saryarka” un Čehovas “Zvezda”. Ja vakar vienība no Kazahstanas izcīnīja “sauso” uzvaru ar 6:0, tad šodien Edgara Siksnas komanda piedzīvoja zaudējumu ar 0:4. Latvijas aizsargs laukumā pavadīja tieši 14 minūtes, vienu reizi meta pa vārtiem un nopelnīja negatīvu lietderības koeficientu -1.

Angarskas “Yermak” un Ņižnijtagilas “Sputnik” sērijas pirmajā spēlē Artūra Ozoliņa komanda zaudēja ar 1:2. Ozoliņš spēli aizvadīja pirmajā maiņā, asistēja vienīgajā vārtu guvumā, ka arī nopelnīja -1 lietderības koeficientu viņam atvēlētajās 16:40 minūtes. Ceturtdaļfināla sērijā ar 1:0 vadībā atrodas “Sputnik”. Pēc pēdējās regulārā čempionāta spēlēs “Yermak” vadība atlaida galveno treneri, un “play-off” komanda uzsāka cita speciālista vadībā.

Sanktpēterburgas “Dynamo” revanšējās Ņeftekamskas “Toros” par vakardienas zaudējumu un izcīnīja uzvaru ar 1:0. Kirils Tambijevs laukumā pavadīja 13:33 minūtes, kuru laikā atzīmējās ar divām soda minūtēm, sērijā 1:1.

Alekseja Širokova Aļmetjevskas “Neftyanik” piedzīvoja zaudēju pret Balašihas “Dynamo” ar 3:6. Širokovs laukumā pavadīja 15:13 minūtes, uzbrucēja kontā ir viena piespēle, divas soda minūtes un +1 lietderības koeficients.

Minskas “Yunost” ceturtdaļfināla pirmajā spēlē pārspēja Baltkrievijas U-20 izlasi ar 6:1, Ērikam Ševčenko ir viena rezultatīvā piespēle, “Yunost” izvirzījās vadībā sērijā līdz četrām uzvarām ar 1:0.

Edijs Brahmanis atgriezās “Gomel” sastāvā pēc trīs spēļu pārtraukuma, tomēr ar punktiem uzvarā par Žlobinas “Metallurg” neatzīmējās. “Gomel” ir vadībā ceturtdaļfināla sērijā ar 1:0

"Mestis" līgā spēli aizvadīja Aināra Podziņa un Roberta Locāna Īsalmi IPK, kas ar rezultātu 3:1 pieveica “K-Vantaa”. Abi uzbrucēji palika bez punktiem, sezonas četrās spēlēs Podziņam ir pieci vārtu un divas piespēles, Locānam 15 spēlēs pieci vārti un četras piespēles. Komandai tā bija trešā uzvara pēc kārtas un ļava pacelties turnīra tabulā par vieno pozīciju augstāk – šobrīd IPK ieņem 12. vietu ar 56 punktiem 47 spēlēs, no “play-off” zonas atpaliekot par pieciem punktiem (desmitajā vietā esošai Kajānu “Hokki” ir 61 punkts 46 spēlēs).

Čempionāta līdervienība Doņeckas “Donbass”, kas tagad bāzējās Družkovkas pilsētā, pārspēja Harkovas “Bilyi Bars” ar 6:2. Šajā spēlē debitēja Andrejs Maticins, kurš tagad ir viens no “Donbass” galvenā trenera asistentiem, bet komanda ar 93 punktiem 38 spēlēs atrodas pirmajā vietā sešu komandu konkurencē.

Jāņis Sprukts guva uzvaras vārtus Renonas “Ritter Buam” un “Asiago” spēlē, kas noslēdzās ar 4:3. Tāpat uzbrucēja kontā ir viena piespēle un +1 lietderības koeficients. Turnīra otrajā posmā Sprukts ir aizvadījis desmit spēles, kurās guvis trīs vārtus, atdevis četras piespēles un nopelnījis pozitīvu lietderības koeficientu +1. “Ritter Buam” triumfēja visā posmā un varēs izvēlēties sev pretinieku, ar ko spēlēt pirmajā “play-off” kārtā.

Maksima Širokova “Pusteral” sagrāva Mārtiņa Cipuļa un Gata Gricinska “Lustenau” ar 5:0. Širokovs ar punktiem neatzīmējās un spēli pabeidza ar +1 lietderību, bet posma desmit spēlēs atzīmējies ar vieniem vārtiem, četrām piespēlēm un +5 lietderības koeficientu. Šoreiz bezspēcīgi “Lustenau” uzbrukumā bija visi, tai skaitā arī Cipulis (-1 lietderība) un Gricinskis (-2 lietderība). Otrā posma desmit spēlēs Gricinskim ir vieni vārti, piecas piespēles un -3, Cipulim desmit spēlēs divi vārti, viena piespēle un -2 lietderība. “Pusteral” pēc otrā posma ierindojās otrajā vietā un varēs izvēlēties sev pretinieku ceturtdaļfinālam uzreiz pēc tām, kad to izdarīs Sprukta “Ritter Buam”. “Lustenau” pretinieks kļūs zināms rīt no rīta, kad savas izvēles izdarīs trīs pirmās komandas no otrā posma.

“Kitzbuhel” piekāpās “Zeller Eisbaren” ar 2:7, vienus no vārtiem zaudētāju rindās guva Oskars Batņa. Astoņās otrā posma spēlēs uzbrucēja kontā trīs vārti, divas piespēles un -4 lietderības koeficients. “Kitzbuhel” jau sen zaudēja izredzes uz “play-off”, līdz ar ko Batņam šī bija pēdējā spēle sezonā.

Ivars Punnenovs šodien palika rezervē, bet viņa Langnau “Tigers” piekāpās “Davos” ar 2:5. Šosezon vārtsargs ir aizvadījis 28 spēles, kurās atvairījis 91,09% no pretinieku metieniem un vidēji spēlē ielaidis 2,77 vārtus. “Tigers” ieņem desmito vietu ar 59 punktiem 50 spēlēs un palika ārpus "play-off" zonas.

Citā NLA spēlē tikās “Lugano” un Cīrihes “Lions”, ko uzvarēja mājinieki ar 2:1. Uzvarētāju vārtos lieliski darbojās Elvis Merzļikins, kurš atvairīja 20 no 21 pretinieku metieniem. Sezonā Merzļikins aizvadījis 41 spēli, ticis galā ar 91,59% no pretinieku metieniem, bet vidēji spēlē ielaidis 2,91 vārtus. Ronalds Ķēniņš rezultativitātes punktus neguva, toties nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +1. Sezonas 44 spēlēs uzbrucējs guvis sešus vārtus un atdevis deviņas piespēles, lietderības koeficients +2. “Lugano” ieņema septīto pozīciju NLA ar 73 punktiem 50 spēlēs, “Lions” regulāro sezonu pabeidza otrajā vietā ar 104 punktiem 50 spēlēs. Tieši "Lugano" un "Lions" veidos vienu no NLA ceturtdaļfināla pāriem.

Spēlē starp Deivida Sarkaņa Notingemas “Panthers” un Ervīna Muštukova Šefīldas “Steelers” uzvaru izcīnīja latviešu vārtsarga komanda. Sarkanim tā bija ceturtā spēle “Panthers” formā, bet pie punktiem uzbrucējs joprojām nav ticis, bet Muštukovs atvairīja 27 no 29 pretinieku metieniem. Sezonas laikā vārtsargs ir aizvadījis 44 spēles, vidēji spēlē ielaidis 2,48 vārtus un atvairījis 91,4% pretinieku metienu. Lielbritānijas līgā “Steelers” ieņem otro pozīciju ar 63 punktiem 44 spēlēs, bet “Panthers” atrodas piektajā vietā ar 48 punktiem 42 spēlēs.

Izmantotie avoti:Высшая хоккейная лига - Официальный сайтХоккей Беларуси, Литвы и УкраиныMestis - EtusivuХоккейный клуб "Донбасс" - Официальный сайт |...erstebankliga.atJetzt entdecken | Swiss Ice Hockey Federationhttps://eliteleague.co.uk/