15.03.2014. 17:56
Ar rezultatīvu piespēli Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas mačā sestdien izcēlās latviešu uzbrucējs Jānis Sprukts, bet viņa un uzbrucēja Miķeļa Rēdliha pārstāvētā Jaroslavļas Lokomotiv komanda savā laukumā ar 6:0 (1:0, 2:0, 3:0) sagrāva pēdējo divu gadu līgas čempionvienību Maskavas Dinamo, kuru pārstāv uzbrucējs Mārtiņš Karsums, bet to trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš.

Pēc šīs spēles rezultāts Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijā līdz četrām uzvarām ir kļuvis neizšķirts 3-3.

Sprukts piedalījās komandas pirmajos gūtajos vārtos pirmās trešdaļas pēdējā minūtē, kad Lokomotiv izcēlās vairākumā. Pa diviem vārtiem mājinieku labā guva Sergejs Koņkovs un Aleksandrs Čerņikovs.

Rēdlihs un Sprukts spēlēja savas vienības otrajā maiņā, laukumā pavadot attiecīgi 12 un 14 minūtes. Rēdliha kontā viens metiens pa vārtiem, kamēr Sprukts uzvarēja tikai divos no 11 iemetieniem. Tāpat Rēdlihs iekrāja vienu spēka paņēmienu, vienu bloķētu metienu un vienu izprovocētu noteikumu pārkāpumu, bet Sprukts izcēlās ar trim spēka paņēmieniem.

Sprukts sešās Gagarina kausa spēlēs iekrājis trīs rezultatīvas piespēles.

Karsums šo spēli izlaida rokas savainojuma dēļ.

Sērijas izšķirošā spēle pirmdien notiks Maskavā.

Maskavas klubs kļuva par regulārā čempionāta uzvarētāju, tāpēc ieguva iespēju izslēgšanas cīņu pirmajā kārtā tikties ar konferences astotās vietas ieguvēju.

Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļuva Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpina Cerības kausā, kuru pērn ieguva Rīgas Dinamo.