23.01.2014. 20:15
Latvijas izlases uzbrucējs Jānis Sprukts ceturtdien guva savus pirmos vārtus sezonā, palīdzot viņa un cita latvieša Miķeļa Rēdliha pārstāvētajai Jaroslavļas "Lokomotiv" vienībai Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā ar 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) viesos pieveikt Maskavas "Spartak".

Sprukts ar vārtu guvumu izcēlās cīņas 22.minūtē, tobrīd panākot neizšķirtu 1:1, bet 12 sekundes pirms otrās trešdaļas beigām Sergejs Plotņikovs guva "Lokomotiv" otros vārtus. Savukārt mača galarezultātu panāca kanādietis ar Baltkrievijas pasi Džefs Plets, kurš trešos vārtus guva nepilnas divas minūtes līdz spēles izskaņai.

Zīmīgi, ka Plets šajā mačā izcēlās arī ar divām rezultatīvām piespēlēm, piedaloties visos "Lokomotiv" vārtu guvumos.

Sprukts šajā mačā laukumā pavadīja 16 minūtes un 40 sekundes, izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem un uzvarēja septiņos no 19 iemetieniem. Šo maču viņš aizvadīja Jaroslavļas vienības otrajā uzbrucēju virknējumā.

Šajā sezonā Sprukts guvis vienus vārtus un veicis vienu rezultatīvu piespēli astoņās aizvadītās spēlēs. Savukārt Rēdlihs šim mačam pieteikts nebija.

Tikmēr pie uzvaras izdevies tikt arī Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētajai Ufas "Salavat Julajev", kas ar 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) izbraukumā pieveica Habarovskas "Amur", garantējot dalību izslēgšanas spēlēs.

Vienīgos vārtus četras minūtes pirms spēles beigām guva Aleksejs Kaigorodovs, bet viesu vārtsargs Andrejs Vasiļevskis tika galā ar visiem 24 pretinieku metieniem.

Kulda laukumā pavadīja 22 minūtes un 53 sekundes, kas bija otrais lielākais spēles laiks komandā. Viņš veica vienu metienu pa vārtiem, nopelnīja divu minūšu noraidījumu par pretinieka turēšanu ar nūju, izpildīja četrus spēka paņēmienus un bloķēja divus metienus.

Šī Ufas klubam bija pirmā uzvara pēdējās četrās spēlēs.

KHL Rietumu konferences kopvērtējumā ar 72 punktiem 47 spēlēs atrodas astotajā vietā, bet "Salavat Julajev" ar 84 punktiem 47 spēlēs ir ceturtā Austrumu konferencē.