28.03.2014. 19:23
Latviešu uzbrucēju Jāņa Sprukta un Miķeļa Rēdliha pārstāvētā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Jaroslavļas «Lokomotiv» piektdien sasniedza Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences finālu.

• Znaroks: No Maskavas «Dinamo» aizeju ar asarām acīs šodien
  • Rēdliham piespēle, «Lokomotiv» nonāk soļa attālumā līdz konferences finālam 2014. g. 26. marts

Pusfināla sērijas sestajā spēlē Rēdlihs izpildīja rezultatīvu piespēli, bet «Lokomotiv» ar rezultātu 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) pieveica Sanktpēterburgas klubu SKA, sērijā triumfējot ar rezultātu 4-2.

Abi vārti šajā mačā tika gūti trešajā trešdaļā. Sākotnēji ceturtajā minūtē Rēdlihs palīdzēja Jurijam Petrovam atklāt rezultātu, bet septiņas minūtes vēlāk pēc lieliskas individuālas spēles ripu tukšos vārtos ieraidīja Vitālijs Višņevskis. Zīmīgi, ka Višņevskis izslēgšanas turnīrā nebija guvis vārtus kopš 2009.gada.

«Lokomotiv» vārtsargs Kērtiss Senfords mača gaitā atvairīja visus 26 pretinieku metienus, aizvadot otro «sauso» spēli izslēgšanas turnīrā.

Abi Latvijas hokejisti, kas spēlēja atsevišķos virknējumos, cīņas gaitā izveidoja vairākas labas vārtu gūšanas iespējas, tomēr nespēja tās izmantot.

Rēdlihs šajā mačā nospēlēja 14 minūtes un 26 sekundes, kuru laikā veica vienu metienu pa vārtiem un divus spēka paņēmienus.

13 aizvadītajās Gagarina kausa spēlēs Rēdlihs tagad savācis divus vārtus un trīs rezultatīvas piespēles.

Savukārt Sprukts laukumā pavadīto 13 minūšu un 13 sekunžu laikā uzvarēja piecos no astoņiem iemetieniem, kuros piedalījās, kā arī veica vienu spēka paņēmienu. Tāpat cīņas gaitā Sprukts nopelnīja četras soda minūtes - divas cīņas sākumā par abpusēju rupjību ar pretinieku spēlētāju Alekseju Semjonovu, bet vēl divas otrajā trešdaļā, kad, spēlējot vairākumā, klupināja pretinieku.

Līdz ar to Gagarina kausa pirmajā kārtā «Lokomotiv» apturējusi abas regulārās sezonas spēcīgākās Rietumu konferences vienības. Konferences ceturtdaļfinālā Jaroslavļas klubs ar 4-3 apspēlēja arī latviešu uzbrucēja Mārtiņa Karsuma pārstāvēto iepriekšējo divu gadu līgas čempionvienību Maskavas «Dinamo», kuru trenēja Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš.

Regulārās sezonas Rietumu konferences otrā spēcīgākā vienība SKA pirmajā kārtā ar 4-0 pārspēja Maskavas CSKA

Otrajā Rietumu konferences pārī pašreiz Oskara Bārtuļa pārstāvētā Ukrainas komanda Doņeckas «Donbass» ar 2-3 zaudē Čehijas klubam Prāgas «Lev».

Savukārt Austrumu konferencē Latvijas aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētā Ufas «Salavat Julajev» komanda ar 3-2 uzvar Kazahstānas vienību Astanas «Baris», bet Magņitogorskas «Metallurg» ar 4-0 pieveica Novosibirskas «Sibirj».

Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļuva Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpina Cerības kausā, kuru pērn ieguva Rīgas «Dinamo». Latvijas klubs šosezon Gagarina kausā netika tālāk par pirmo kārtu.

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430