13.11.2014. 15:48
Interesantu, pamācošu video pirms 2014.gada pasaules rallija čempionāta pēdējā posma, Velsas rallija, sagatavojuši sacensību organizētāji un sportisti.

Video, kurā lietā likti dažādi «asa sižeta» kadri no rallija trasēm visā pasaulē, uzdevums ir viens – skatītājiem vēlreiz atgādināt, ka rallijs ir bīstams motoru sporta veids un no trases jāturas drošā attālumā, lai sacensību skatīšanās nebeigtos slimnīcā vai ar vēl bēdīgāku iznākumu. To sportisti pamato ar vispārzināmiem, taču bieži vien piemirstiem faktiem, piemēram, ka pat pieredzējis braucējs, traucoties ar 200 km/h pa meža ceļu, var kļūdīties un savā mašīnā kļūt par pasažieri. Tāpat svarīgi atcerēties, ka rallisti izmanto visu viņu rīcībā esošo trasi un tas nozīmē, ka ātri braucošais rallija auto var gan izslīdēt tālu līkuma ārmalā, gan arī «nogriezt» līkuma iekšmalu. Protams, nedrīkst arī aizmirst par tehniskām ķibelēm, kas var atgadīties jebkurā laikā, par gaisā uzsviestiem akmeņiem un mainīgo laika apstākļu ietekmi pat uz speciāli sagatavotajiem rallija auto.

Jau ziņots, ka šajā nedēļas nogalē Velsā norisinās 2014.gada pasaules rallija čempionāta posms. Tā ietvaros sportistiem pavisam jāveic 23 ātrumposmi 309,86 kilometru garumā. Bet pavisam līdzsvētdienai sacensību un pārbraucienu režīmā sportistiem nāksies nobraukt 1355 kilometrus. Uz čempionāta kopvērtējumu tas gan iespaidu neatstās, jo tāpat kā pērn, arī šogad titulu priekšlaicīgi izcīnīja Volkswagen komandas braucējs, francūzis Sebastjans Ožjē.Boulinga centrs Nonucīši Uzvaras 12, Jelgava, LV-3001
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties