10.11.2014. 16:45
Portāla Sportacentrs.com redakcija iekšējā balsojumā noteikusi SMScredit.lv Virslīgas sezonas simbolisko izlasi, labākos spēlētājus un arī trenerus. Mūsuprāt, 2014. gada sezonā labākais spēlētājs bija "Ventspils" centra aizsargs Kaspars Dubra, bet labākais treneris – Tamazs Pertija no "Skonto".

Spēlētājs Pozīcija Komanda Punkti
Kaspars Dubra Aizsargs Ventspils 28.5
Jānis Ikaunieks Pussargs Liepāja 25.5
Edgars Gauračs Uzbrucējs Spartaks 18.0
Kaspars Ikstens Vārtsargs Jelgava 16.0
Vladislavs Gutkovskis Uzbrucējs Skonto 15.5
Vladislavs Gabovs Aizsargs Skonto 13.0
Gints Freimanis Aizsargs Jelgava 13.0
Ahmeds Abdultaofiks Pussargs Ventspils 12.0
Irakli Klimiašvili Pussargs Skonto 9.5
Viktors Morozs Pussargs Skonto 9.0
Laša Dvali Aizsargs Skonto 8.0
Treneris Komanda Punkti
Tamazs Pertija Skonto 11.0
Vitālijs Astafjevs Jelgava 5.0
Viktors Dobrecovs Liepāja 3.0
Jurģis Pučinsks Ventspils 2.0

Balsojuma piedalījās septiņi Sportacentrs.com Latvijas futbola cienītāji – Egils Broks, Nauris Mackevičs, Pēteris Neimanis, Edmunds Novickis, Jānis Ošs, Agris Suveizda un Krišs Upenieks -, kuriem bija jānosaka savas A un B simboliskās izlases, divi labākie treneri, pa labākajam spēlētājam katrā pozīcijā un kopumā pats labākais spēlētājs. Par iekļaušanu A izlasē tika piešķirti divi punkti, B izlasē – viens punkts, par katru nomināciju kā labākajam spēlētājam konkrētajā pozīcijā pienācās vēl pusotrs punkts, bet vēl papildus punktu spēlētājs ieguva, ja tika atzīts par labāko līgā. Gan uzvarētāji nominācijās, gan simboliskā izlase tika noteikta pēc kopējā punktu ranga. Balsojumā nebija ne fubolista aizvadīto spēļu skaita, ne taktiskās shēmas ierobežojuma, un izlasē drīkstēja iekļaut divus vienas malas spēlētājus. Piemēram, divus labās malas aizsargus - gluži kā noticis arī iebalsotajā A izlasē.

Autors Vārtsargs Aizsargs Pussargs Uzbrucējs Treneris Spēlētājs
Egils Broks Uvarenko Dubra Klimiašvili Gauračs Pertija Dubra
Nauris Mackevičs Uvarenko Dubra J. Ikaunieks Gutkovskis Pertija Dubra
Pēteris Neimanis Uvarenko Dubra J. Ikaunieks Gutkovskis Pertija Dubra
Edmunds Novickis Ikstens Dubra J. Ikaunieks Gutkovskis Pertija J. Ikaunieks
Jānis Ošs Ikstens Dubra J. Ikaunieks Gauračs Dobrecovs J. Ikaunieks
Agris Suveizda Ikstens Dubra J. Ikaunieks Gauračs Pertija Dubra
Krišs Upenieks Ikstens Dubra J. Ikaunieks Gauračs Astafjevs J. Ikaunieks
Uzvarētāji Ikstens Dubra J. Ikaunieks Gauračs Pertija Dubra

Jau balsojuma pašā sākumā izgaismojās divi galvenie kandidāti uz labākā spēlētāja balvu – Kaspars Dubra un Jānis Ikaunieks, kuri arī bija vienīgie, kas iekļuva visu septiņu balsotāju A simboliskajā izlasē. Sešreiz tas izdevās malējiem aizsargiem Vladislavam Gabovam un Gintam Freimanim un arī uzbrucējam Edgaram Gauračam, bet piecas reizes šis gods tika Ahmedam Abdultaofikam. Virslīgas labākais snaiperis Vladislavs Gutkovskis trīsreiz tika iekļauts tikai B izlasē, kas viņam liedza tikt atzītam par labāko uzbrucēju.

Tā kā Dubra un Jānis Ikaunieks balsojumā dominēja savās pozīcijās, reāla intriga bija tikai par labākā vārtsarga un uzbrucēja nosaukumu. Beigu beigās Kaspars Ikstens aizsteidzās soli priekšā Maksimam Uvarenko, bet Gauračs pieveica Gutkovski. Kaut arī Gauračs Virslīgā aizvadīja tikai pirmo sezonas pusi, viņa veikums bija grandiozs – 14 vārti 16 spēlēs. Turklāt, spēlējot vidusmēra komandā. Kamēr Gutkovska (28/72, 38,9%) un J. Ikaunieka (23/67, 34,3%) kontā ir nedaudz vairāk nekā trešdaļa vārtu, kas tika gūti spēlēs ar viņu līdzdalību, Gauračs bija autors 14 no 20 "Spartaka" vārtiem jeb tieši 70% vārtu! Mūsu A izlasē gan neiekļuva cits spēlētājs, kurš aizvadīja spilgtu pirmo pusi - Ruslans Mingazovs, kurš 16 spēlēs guva deviņus vārtus un atdeva 11 rezultatīvas piespēles.

Vārtsargi P A/B Aizsargi P A/B Pussargi P A/B Uzbrucēji P A/B
Ikstens 16.0 4/2 Dubra 28.5 7/0 J. Ikaunieks 25.5 7/0 Gauračs 18.0 6/0
Uvarenko 14.5 3/4 Gabovs 13.0 6/1 Abdultaofiks 12.0 5/2 Gutkovskis 15.5 4/3
Meļņičenko 1.0 0/1 Freimanis 13.0 6/1 Klimiašvili 9.5 3/2 V. Kozlovs 7.0 2/3
Dvali 8.0 4/0 V. Morozs 9.0 3/3 Grebis 3.0 0/3
Timofejevs 8.0 1/6 Kosmačovs 8.0 2/4 Diaņs 1.0 0/1
Kurakins 8.0 1/6 Pauļus 7.0 3/1 Mujeci 1.0 0/1
Apija 8.0 1/6 Mingazovs 7.0 3/1 Ziļs 1.0 0/1

Lai arī par Latvijas čempioni atkal kļuva "Ventspils", simboliskajā izlasē iekļuvuši tikai divi ventspilnieki – kamēr vicečempionei "Skonto" ir pieci pārstāvji. Tiesa, virkne ventiņu palika pavisam nedaudz aiz strīpas - ja tiktu veidota arī portāla B izlase, skaits izlīdzinātos (septiņi pret septiņi). Divi spēlētāji A izlasē ir arī "Jelgavai", bet "Liepājai" un "Spartakam" – pa vienam.

Dubram un Gabovam šī jau ir trešā reize, kad viņi iekļauti Sportacentrs.com vai eSports.lv veidotajās simboliskajās izlasēs, un viņi ir arī vienīgie, kas izlasē iekļuvuši otro gadu pēc kārtas. Vēl pa reizei Dubra un Gabovs izlasē tika, pārstāvot citus klubus – Dubra 2010. gadā ar "Skonto", bet Gabovs 2008. gadā ar Daugavpils "Daugavu". Otrā reize šī ir Abdultaofikam, kurš tika iekļauts arī 2012. gadā, bet pārējiem spēlētājiem tā ir pirmā reize.

Iepriekšējā sezonā Sportacentrs.com simboliskajā izlasē tika iekļauts vārtsargs Gribausks, aizsargi Kurakins, Rode, Dubra un Gabovs, pussargi J. Laizāns, Žigajevs, Kovaļovs un Mingazovs, kā arī uzbrucēji Turkovs un Karašausks. Starpsezonā darbu ārpus Latvijas atrada pieci no viņiem – Gribausks, Rode, Kovaļovs, Turkovs un Karašausks. Cik spēlētāju no simboliskās izlases dosies prom šajā ziemā?

Foto: Romāns Kokšarovs, Juris Gūtmans, Mārtiņš Jankovskis, Mārtiņš Sīlis, Gints Ivuškāns/F64

2013. gada simboliskā izlase
2012. gada simboliskā izlase
2011. gada simboliskā izlase
2010. gada simboliskā izlase
2008. gada simboliskā izlase
2007. gada simboliskā izlaseLatvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties