29.12.2017. 21:42

Piecdesmit aptaujas dalībniekiem bija jāsarindo seši labākie sportisti vai komandas. Vairāk nekā puse dalībnieku pirmo vietu atvēlēja Ostapenko, 15 aptaujātie kā pirmo ierindoja basketbolistu Kristapu Porziņģi, pa divām pirmajām vietām ieguva bokseris Mairis Briedis, skeletonists Martins Dukurs un motosportists Pauls Jonass, vienu pirmo vietu ieguva vīriešu basketbola izlase, bet dalītu pirmo vietu nopelnīja arī svarcēlāja Rebeka Koha.

Summā ar 277,5 punktiem pārliecinošu uzvaru svinēja Ostapenko, otrais ar 205,5 punktiem bija Porziņģis, bet trešais ar 159 punktiem - Briedis. Ostapenko kļuvusi tikai par otro sievieti, kurai izdevies triumfēt "Sporta Avīzes" gada aptaujā par Latvijas labāko sportistu. 2005. un 2006. gadā šos laurus izpelnījās maratoniste Jeļena Prokopčuka. Jāpiebilst, ka tenisa pārstāve par gada sportisti kļuvusi pirmoreiz.

Kopā šogad ekspertu sešniekos atzīmēts 21 uzvārds vai nosaukums. Tas ir mazāk nekā pirms gada, taču tam ir izskaidrojums – ļoti spēcīga līderu grupa, kuru pieminēšana bija loģiska, atstājot maz vietas mazāka kalibra un popularitātes sasniegumu autoriem.

Līdz šim piecas reizes par labākajiem atzīti motokrosa blakusvāģu ekipāža Kristers Serģis/Artis Rasmanis, četras reizes uzvarējis Martins Dukurs, bet pa divām reizēm - Prokopčuka, svarcēlājs Viktors Ščerbatihs un BMX sportists Māris Štrombergs.Bulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Mironceva Oksana Mironceva  OksanaTaekvondo, Kikbokss
FTA
Reģistrēties