20.09.2013. 16:15
Savulaik Latvijā (Daugavpilī un Jēkabpilī) populārs bija autospīdvejs. Vairākas rezies pat notika Latvijas čempionāts, taču automašīnu "uzķīlēšana" sasniedza tādu līmeni, ka autospīdvejs kļuva pārāk dārgs un pamazām nogāja no skatuves. Turklāt arī mototreka žogu apnika pēc katrām sacensībām vai pat sacensību laikā labot. Svētdien Debrecenas mototrekā Ungārijā pirmo reizi notiks sacensības spīdvejā ar kvadracikliem, kas būs pirmās šāda veida starptautiskas sacensības.

Spīdvejs ar kvadracikliem ir jaunākais šīs motosporta disciplīnas paveids un svētdien Debrecenā tiksies Ungārijas un Polijas komandas. Polijā šādas sacensības jau esot risinājušās Čenstohovā, Lešno, Bidgoščā un Zeļona Gurā, kas ir šīs spīdveja lielvalsts klasiskā spīdveja centri. Ungārijā spīdveju ar kvadracikliem brauc Debrecenā un Miškolcā. Svētdien pirmo reizi savā starpā tiksies divu valstu komandas. Mačs risināsies pēc spīdveja komandu braucienu tabulas - proti, būs 15 braucieni un katrā braucienā pa diviem katras komandas "kvadriem". Spīdveja celiņa platums ļauj kvadracikliem ne tikai brīvi izvietoties startā, bet arī veikt apdzīšanu līkumos un taisnēs. Tie, kas kaut reizi klātienē redzējuši kvadraciklu motokrosu, piekritīs - katrā līkumā tur ir spīdvejs jeb braukšana ar sānslīdi un nereti tieši līkumos tiek veikta apdzīšana.

Redzēsim, kāda būs atsaucība, taču varētu sanākt interesants pasākums, jo visa sacensība būs kā uz delnas acu priekšā, katrs brauciens ir tikai četri apļi, tā ka dinamika arī nodrošināta. Latvijā kvadracikli ir pietiekami izplatīti, tā ka varbūt nākamsezon varētu kaut ko tamlīdzūigu pamēģināt arī mēs? Iespējams, ka Daugavpilī, iespējams, ka Biķernieku mototrekā Rīgā, ja vien to izdosies atjaunot, iespējams, ka var iekārtot speciālu spīdveja treku kvadracikliem kaut kur citur. Kāpēc nepamēģināt?2010, SIA 2010, SIA Cēsu 31 k.1, Rīga, LV-1012
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties