12.08.2014. 11:32
Svētdien, 10.augustā, Mārupē norisinājās vērienīgākās skrituļslidošanas sacensības Latvijā - Spice skrituļslidošanas maratons, kas notiek jau piekto gadu. Dion 44 km sporta distancē vīriešu konkurencē uzvaru izcīnīja Fēlikss Reihnens (Felix Rijhnen), kas pārstāvēja komandu Powerslide-Matter World Team, bet sieviešu konkurencē uzvaras laurus plūca viņa komandas biedrene Katarina Rumpus (Katharina Rumpus). Kopumā skrituļslidošanas maratons pulcēja vairāk nekā 600 dalībniekus ne tikai no Latvijas, bet arī Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Polijas, Beļģijas, Vācijas un Čehijas, TVNET informēja «SIA Alpha Baltic».

Dion 44 kilometru sporta distancē vīriešu konkurencē pirmo vietu izcīnīja Fēlikss Reihnens (Felix Rijhnen) no komandas Powerslide-Matter World Team, kas distances finišu sasniedza pēc 1 stundas, 8 minūtēm un 2 sekundēm. Otrais finišēja Bartošs Čojnacki (Bartosz Chojnacki) no komandas Mapei-GPS hosting-BDC, kas no sacensību uzvarētāja atpalika par 2 minūtēm un 23 sekundēm. Trešais distanci pabeidza Fere Spreits (Ferre Spruyt) no komandas Powerslide-Matter World Team, distanci pieveicot 1 stundā, 10 minūtēs un 26 sekundēs. No Latvijas pārstāvjiem labāko rezultātu sasniedza ziemas Olimpisko spēļu dalībnieks Haralds Silovs, kurš ierindojās 7. vietā, par 3 minūtēm un 5 sekundēm atpaliekot no sacensību uzvarētāja.

Preses konferencē sacīkšu uzvarētājs Fēlikss Reihnens (Felix Rijhnen) atzina: «Šodien bija ļoti karsts un nācās atdot daudz spēku, lai finišētu pirmajā vietā. Trase bija ļoti interesanta, ar mainīgu reljefu un asiem pagriezieniem. Tieši šādas trases pietūkst Eiropas sacīkšu kalendārā, tāpēc es ļoti ceru, ka šeit sacīkstes notiks arī turpmāk. Esmu pārliecināts, ka mūsu komanda uz nākamā gada maratonu ieradīsies vēl kuplākā sastāvā.»

Dion 44 kilometru distancē sieviešu konkurencē labāko rezultātu uzrādīja Katarina Rumpus (Katharina Rumpus), kas pārstāvēja komandu Powerslide-Matter World Team, distanci pieveicot 1 stundā, 11 minūtēs un 34 sekundēs. Otrā finišēja Laima Kaufiņa no komandas SkiBox/FILTER, kas no sacensību uzvarētājas atpalika par 4 minūtēm un 52 sekundēm. Trešo vietu ieguva Antra Zemīte no komandas ASI Ski-box, distanci pieveicot 1 stundā 29 minūtēs un 8 sekundēs.

Pirmo vietu Turkish Airlines 11 km tautas distancē izcīnīja Kaspars Kaljuvee no Estonia Bont, otrais palika Reinis Znotiņš Powerslide Latvia, bet trešais - Latvijas pārstāvis Krišjānis Ceplis. Sieviešu konkurencē labākā izrādījās Elizabete Jogi no Estonia Bont, otrā Arta Irbe ASI Ski-box, trešajā vietā Liene Bondare SK Apex.

Sacensības bija patiesi svētki ikvienam dalībniekam, jo bija iespējams ne tikai aktīvi pavadīt brīvo laiku un izjust sacensību garu, bet arī iegūt gan naudas, gan citas vērtīgas balvas no maratona atbalstītājiem - Dion, t/c Spice, Forum Auto, Putnu fabrika Ķekava un citiem.

Balvas saņēma arī tie skrituļslidotāji, kas bija īpaši un radoši domājuši par savu vizuālo noformējumu. Balvas tika piešķirtas tādās nominācijās kā Stilīgākais matu sakārtojums, Enerģiskākais skrituļslidotājs, Košākais krekls, Raibākās zeķes, Raibākā ķivere, Muskuļainākais skrituļslidotājs, Radošākā ģimene un Kuplākā ģimene. Īpašu balvu no Forum auto saņēma krāšņākais un stilīgākais Forum Auto ģimenes distances dalībnieks, balvā iegūstot Peugeot 308 SW ar pilnu bāku uz nedēļas nogali.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801