02.04.2015. 08:27

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Sastāvs šajās spēlēs būs eksperimentāls un sevi pierādīt varēs arī hokejisti, kuri līdz šim nav bijuši valstsvienības dalībnieki. Uz Baltkrieviju izlases galvenais treneris Aleksandrs Beļavskis ņēmis līdzi piecus debitantus. 

Spēles pret baltkrieviem sekos divām treniņu nedēļām, kurās ik dienu kāds kandidāts pievienojās komandai. No potenciālajiem līderiem izlases nometnē ir gan Lauris Dārziņš un Miķelis Rēdlihs, gan arī Jānis Sprukts. Tāpat drīzumā solījušies atbraukt arī Maskavas dinamieši Mārtiņš Karsums un Kaspars Daugaviņš, kā arī Oskars Bārtulis.

Uz pirmajām pārbaudes spēlēm trešdien devās trīs vārtsargi, deviņi aizsargi un 14 uzbrucēji. Izlases sastāvā gaidāmajām spēlēm ir iekļauti pieci valstsvienības debitanti - Kārlis Čukste, Edmunds Augstkalns, Kirils Galoha, Nikolajs Jeļisejevs un Ričards Kondrāts.

Uz Baltkrieviju nedevās vārtsargs Elvis Merzļikins, kurš izlases treniņnometnei pievienojās tikai pirmdien. Tāpat Rīgā palika aizsargi Krišjānis Rēdlihs, Kristaps Sotnieks un Mārtiņš Porejs, uzbrucēji Dārziņš, Miķelis Rēdlihs, Sprukts, Gunārs Skvorcovs un Roberts Bukarts. Visi mājās palikušie Jura Klodāna vadībā turpina trenēties uz ledus.

Iespējams, kādā no abām spēlēm pret Baltkrieviju izlases vārtus sargās gados jaunais Jānis Kalniņš. Viņš uzskata, ka Beļavska rokraksts treniņos ir jūtams. Kalniņš ikdienā spēlē Ungārijas klubā un šajā sezonā izcīnīja pastāvīgu spēlēs laiku. Līgā daudz metot pa vārtiem un Kalniņš uzsver, ka tas ir vislabākais vārtsargam. Viņš atklāti saka, ka vēlas tikt uz pasaules čempionātu.

Nedaudz neierastas spēles pret baltkrieviem varētu būt Gintam Meijam. Beļavskis nolēmis viņu izmēģināt centra uzbrucēja pozīcijā, kaut tur Meija pēdējo reizi spēlēja bērnībā. Kopumā treneris atklāj, ka galvenais uzsvars tiks likts uz ciešu spēli viduszonā.

Federācijas prezidents Kirovs Lipmans pauda, ka šīs divas spēles ir tikai gatavošanās pats sākums. Vēl būs seši pārbaudes mači un pēc tiem arī federācija izvirzīs uzdevumu čempionātam.

Pēc otrdien publiskotā Starptautiskās federācijas lēmuma diskvalificēt dopinga lietošanā pieķerto Ralfu Freibergu ir skaidrs, ka viņš šajā čempionātā izlasei nevarēs palīdzēt. Izlases ģenerālmenedžeris Māris Baldonieks uzskata, ka gadījums ar Freiberga un Vitālija Pavlova pieķeršanu dopinga lietošanā parādījis, ka jāveic plašs izskaidrojošais darbs izlases dalībniekiem.

Jāteic, ka īpaša spēle Lidā var būt aizsargam Aleksandram Jerofejevam - ja viņš aizvadīs abas spēles pret Baltkrievijas izlasi, tad otrā no tām viņam būs 100. valstsvienības rindās.

Abu maču tiešraides arī Latvijas televīzijas 7.kanālā. Ceturtdien spēles sākums septiņos vakarā.Daugavpils Ledus sporta skola Stacijas 45a, Daugavpils, LV-5401
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties