27.09.2014. 12:51
Latvijas stiprinieks Dainis Zāģeris (32) ieguvis sesto vietu Spēkavīru Čempionu līgas 12. posmā, kas pirms dažām dienām risinājās Rumānijā. Tādējādi mūsu sportists atvadās no reālām cerībām sezonas kopvērtējumā finišēt trijniekā.

Rumānijas posmā uzvarēja polis Kšištofs Radzikovskis (53 punkti), tas viņam bija jau ceturtais triumfs pēc kārtas. Otro vietu izcīnīja Serbijas pārstāvis Ervīns Katona (50), tikpat punktu bija arī austrietim Martinm Vildaueram (50), kuram tika piešķirta trešā vieta. Sacensību laureāti nopelnīja attiecīgi 25, 18 un 15 punktus sezonas ranga ieskaitē. Savukārt mūsu Dainis Zāģeris (42.5) palika sestais un nopelnīja vien astoņus punktus kopvērtējumam.

Kā jau ziņots, iepriekšējā posmā Zambijā Zāģeris izcīnīja trešo pozīciju. Pirms tam trijos posmos latviešu spēkavīrs ieguva piekto vietu, savukārt septītajā posmā Portugālē viņš bija pat otrais. Savukārt sezonas pirmajos posmos mūsu sportistam sekmējās ne īpaši labi.

Kopvērtējumā mūsu sportists ar 102 punktiem nostiprinās 4. pozīcijā. Atpalicība no trešā trešās vietas tagad palielinājusies par 17 un sasniegusi 43 punktus. Maz ticams, ka turpinājumā izdosies sadeldēt tik lielu deficītu. Sezonas kopvērtējuma pirmais trijnieks kvalificēsies "World’s Strongest Men" sacensībām. Pagājušajā sezonas noslēgumā latvietis finišēja ceturtajā pozīcijā.

Šogad vēl būs četri posmi. Oktobrī divas sacensības notiks pavisam netālu - Lietuvā un Igaunijā. Savukārt noslēdzošie divi etapi novembrī ieplānoti Brazīlijā un Malaizijā.