07.09.2015. 13:15
Spēka dienā 12. septembrī visā Latvijā plānots uzstādīt pasaules rekordu, sapulcējot līdz šim lielāko skaitu cilvēku, kuri pievelkas pie stieņa. Starptautiskās rekordu aģentūras Record Holder Republic reģistram ir pieteikti rekordi kategorijās Visvairāk cilvēku, kas pievelkas pie stieņa 24 stundu laikā un Visvairāk pievilkšanās reižu 24 stundu laikā, vēsta pasākuma rīkotāji.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

"Aicinu visus piedalīties un dot savu ieguldījumu rekorda sasniegšanā. Latvijā radītā Spēka dienas ideja jau otro gadu iegūst globālu vērienu, jo 12. septembrī notiks arī visas Pasaules spēka diena. Tā mums ir lieliska iespēja kā pirmajiem izdarīt šāda veida ierakstu pasaules rekordu grāmatās. Esmu pilnīgi pārliecināts, ka pēc iepriekšējo gadu panākumiem tas mums ir pa spēkam," uzsver Latvijas Ielu vingrotāju sporta biedrības vadītājs Māris Šlēziņš.

Lai sasniegtu rekordu, ir jāpārspēj 2014. gada Pasaules spēka dienas rezultāts, kad piedalījās vairāk nekā 14 tūkstoši dalībnieku 53 pasaules valstīs, kuri pievilkās pie stieņa gandrīz 168 tūkstošus reižu. Šogad Spēka punkti ir izveidoti vairāk nekā 60 valstīs no Somijas līdz Jaunzēlandei. Tiesnešu fiksētie rezultāti tiks nodoti aģentūrai Record Holder Republic, kas apkopo dažāda veida pasaules rekordus, un ir 2015. gada Pasaules spēka dienas oficiālais partneris.

12. septembrī Latvijā pievilkties būs iespējams 80 Spēka punktos. Centrālais Spēka dienas pasākums no plkst. 10 līdz 18:00 notiks Stacijas laukumā Rīgā, kur paredzēta plaša sportisko aktivitāšu un izklaides programma visai ģimenei. Plānots, ka šogad Spēka dienā Latvijā piedalīsies rekordliels dalībnieku skaits – astoņi tūkstoši cilvēku.

Šogad ar savu piemēru cilvēkus iedvesmo Spēka dienas vēstneši – dziedātāja Samanta Tīna, aktieris Lauris Dzelzītis un LNT sporta žurnālists Jānis Traubergs, kuri līdz Spēka dienai trenējas pēc īpaši sagatavotas programmas, lai apliecinātu, ka ikviens dažu nedēļu laikā var kļūt spēcīgāks, ja vien to patiešām vēlas. Samanta ir apņēmusies 12. septembrī pievilkties 3 reizes, bet Lauris un Jānis – 15 reižu. Vai treniņi ir devuši rezultātus, būs redzams pasākuma laikā Stacijas laukumā.

Spēka diena, kuru organizē Latvijas Ielu vingrotāju sporta biedrība sadarbībā ar VAS Latvijas Dzelzceļš, notiks jau ceturto reizi. Plašāka informācija par sacensību norisi atrodama interneta mājaslapā www.spekadiena.lv, kur ikviens var iziet Spēka testu un saņemt ielu vingrotāju izstrādātu sagatavošanās programmu atbilstoši savam fiziskās sagatavotības līmenim.Lucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties