02.06.2015. 10:16
Šīs nedēļas nogalē gaidāmajam rallijsprintam "Gulbis 2015", kas notiks Gulbenes apkaimē, pieteikušās 33 ekipāžas, arī vairāki vadošie Latvijas rallija čempionāta braucēji - Jānis Vorobjovs, Guntis Lielkājis, Jānis Berķis un citi.

Latvijas rallijsprinta čempionāta ceturtais posms notiks svētdien, 7. jūnijā.

Ātrajā 4WD Open klasē startam gatavojas septiņi braucēji, kas noteikti sarūpēs aizraujošu cīņu par pirmajām pozīcijām. Favorīti ir 2014. gada Latvijas rallija čempioni Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks, kuri cīņā dosies ar "Mitsubishi Lancer Evo X". Auto šogad ir uzbūvēts no jauna, tomēr pirmajās sacensībās tehniskajā ziņā vairākkārt pievīlis, kā tas bija arī nesen notikušajās sacīkstēs "Rally Talsi", ietekmējot arī rezultātu. Vorobjova ekipāžai rallijsprints "Gulbis" būs laba iesildīšanās pirms nedēļu vēlāk gaidāmā Lietuvas rallija čempionāta trešā posma "Rally Utena".

Rallijsprintā "Gulbis 2015" spēcīgajā "4WD Open" klasē brauks arī pašreizējie Latvijas rallija čempionāta līderi LRC1 grupā un vicelīderi Latvijas rallijsprinta čempionātā - Guntis Lielkājis/Vilnis Miķelsons ("Mitsubishi Lancer Evo IX"). Cīņā dosies arī spēcīgie Jānis Berķis/Edgars Čeporjus ("Mitsubishi Lancer Evo IX"), kā arī rallijsprinta sezonas līderi Edijs Bergmanis/Edgars Grīns ("Mitsubishi Lancer Evo IX").

Otrā pilnpiedziņas klasē 4WD pieteikušās četras ekipāžas, to vidū Latvijas čempionāta līderi Mareks Švarcs Švampāns/Armands Lūkins ("Subaru Impreza"). Viņiem konkurenci sastādīs Kārlis Nebars/Andžejs Jankovskis ("Subaru Impreza"), kuri iepriekšējos trīs sezonas posmos pārstāvēja 4WD Open ieskaiti, taču pēc izstāšanās iepriekšējās sacīkstēs kopvērtējumā ir vien astotie. Šoreiz Nebars brauks 4WD klasē.

2WD Open ieskaitē sezonas līderiem Jānim Cielēnam/Salvim Rambolam ("VW Golf II") un trešajā vietā esošajiem Kallem Rovanperam/Risto Pietilainenam ("Citroen C2R2 MAX") pretī stāsies "LMT Autosporta Akadēmijas" jaunā paaudze - Toms Lielkājis/Toms Pirktiņš ("Ford Fiesta R2") un Mārtiņš Sesks/Māris Kulšs ("Ford Fiesta R2"). Pārsteigumus tikmēr atkal varam cerēt sagaidīt no Jāņa Kricka/Rolanda Laizāna ("VW Golf") ekipāžas. Rallijsprinta sezonas kopvērtējumā esošā Emīla Blūma/Reiņa Vilsona ekipāža šajās dienās startēs Eiropas rallija čempionāta posmā Azoru salās.

Piecas mašīnas pieteiktas dalībai klasē 1600, kur ierindā būs visas trīs šobrīd čempionāta vadībā esošās ekipāžas - Zintis Kols/Zintis Kols, Kristaps Lācis/Armands Ziemelis un Lauris Bērziņš/Mārtiņš Indriksons (visi ar "VW Golf"). Septiņas ekipāžas tikmēr startēs Klasika 3000, kur čempionāta līderi šobrīd ir Aigars Tīdmanis/Jānis Bumbulis ("BMW 325").

Savukārt vienu no "nulles" ekipāžām pilotēs atraktīvais Zigurds Kalniņš, kurš šobrīd audzina dvīņus un no rallija sacensībām, cerams, īslaicīgi pagājis malā.

Sportisti veiks kopumā sešus ātrumposmus, kuru garums svārstīsies no 6.4 km līdz 9.0 km, bet kopumā ar laika kontroli veicamā distace sastādīs 46.1 km. Kopā ar pārbraucieniem būs jāveic 192.6 km.

Rallijsprinta centrs, servisa parks, preses centrs un informācijas stends atradīsies Kļavu ielā 30, Gulbenē. Savukārt ceremoniālais starts tiks dots Ābeļu ielā 2, pie Gulbenes centrālā skvēra, kur vēlāk vakarā gaidāma arī ātrāko ekipāžu apbalvošana.

Rallijsprintu "Gulbis 2015" organizē SIA "Gulbenes Auto-moto", atbalsta Gulbenes novada Dome, SIA "Sendija", SIA "Kopa", "Vītola izdevniecība", SIA "Lego-M". Informatīvi atbalsta laikraksts "Dzirkstele" un portāls "4rati.lv", kur iespējams atrast plašāku informāciju par sacensībām, kā arī rallijsprinta norises dienā būs pieejami rezultāti.

Izmantotie resursi:4rati.lvPārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties