01.12.2013. 16:33

• Piksonam pietrūkst četru sekunžu līdz punktiem PK pirmajā posmā 2013. g. 28. novembris
  • Juškānei 63.vieta PK sezonas pirmajās individuālajās sacensībās 2013. g. 28. novembris

Pirmās trasē desmit kilometru distancē devās dāmas. Sacīkšu laikā vējš kļuva arvien spēcīgāks un pēc trešās šaušanas tika pieņemts lēmums sportistes drošības apsvērumu dēļ noņemt no distances. Savukārt vēlāk žūrija izlēma, ka sacīkšu rezultāti tiek anulēti un tās netiks aizvadītas vēlāk.

Pirms tam sprintā labākā bija Kristina Anna Flatlanda no Norvēģijas, kura pārtrauca čehietes Gabrielas Soukalovas četru uzvaru sēriju Pasaules kausa sacensībās. Savukārt iedzīšanā līdz sacensību atcelšanai līderpozīcijā atradās baltkrieviete Darja Domračova.

Vēlāk žūrija izlēma, ka tiek atcelta arī 12,5 kilometru iedzīšana vīriem, kurā no Latvijas sportistiem vajadzēja piedalīties Andrejam Rastorgujevam. Latvijas labākajam biatlonistam uz starta būtu bijis jādodas ar 58.numuru.

Iespēju piedalīties iedzīšanā viņš nodrošināja pēc tam, kad sestdien finišēja 58.vietā desmit kilometru sprinta distances sacensībās. Tikmēr citi Latvijas sportisti ierindojās zemāk par Rastorgujevu - Edgars Piksons bija 86.pozīcijā, bet Toms Praulītis palika 97.pozīcijā starp 102 biatlonistiem.

Sprintā dāmām piektdien Žanna Juškāne ierindojās 76.vietā un neguva iespēju piedalīties iedzīšanā.

Individuālajās sacensībās ceturtdien vislabāk veicās Piksonam, kuram tikai četras sekundes pietrūka, lai iekļūtu labāko 40 pulkā, kas iegūst Pasaules kausa kopvērtējuma punktus. Šoreiz Piksonam nācās samierināties ar 41.vietu, bet izlases līderis Rastorgujevs bija 44.pozīcijā, kamēr Rolands Pužulis finišēja tikai 95.vietā.

Tikmēr Juškāne individuālajās sacensībās, kas spēcīgā vēja dēļ tika pārceltas par dienu, ieņēma 63.vietu.

Pirmo jaunās sezonas posmu pagājušās nedēļas svētdienā uzsāka jaukto stafešu sacensības, kurās triumfēja Čehijas komanda, bet Latvijas kvartets - Juškāne, Inga Paškovska, Rastorgujevs un Praulītis - ierindojās 24.vietā 26 valstu konkurencē.

Līdz Soču ziemas olimpiskajām spēlēm notiks seši Pasaules kausa izcīņas posmi, bet pēc tam norisināsies vēl trīs.

Latvijai Soču Olimpiādē jau ir viena vieta vīriešu sacensībās. Nav šaubu, ka to aizņems Rastorgujevs, kurš pagājušajā sezonā «uzziedēja», sasniedzot augstus rezultātus. Pagājušo Pasaules kausa sezonu Rastorgujevs sāka negaidīti veiksmīgi un bija starp ātrākajiem slēpotājiem visu sportistu vidū, tomēr gadu mijā viņu vairakkārt piemeklēja veselības problēmas, un Latvijas sportists nepaspēja atgūties līdz pasaules čempionātam, kurā ar augstiem rezultātiem neizcēlās.

Tāpat Latvijai pēc pagājušās sezonas Nāciju kausa ieskaites rezultātiem Soču Olimpiādē pienākas viena vieta sieviešu sacensībās, turklāt pēc šīs sezonas rezultātiem iespējama kāda īpašā ielūguma jeb «wild card» iegūšana.

Pērnās Pasaules kausa sezonas noslēgumā Rastorgujevs ierindojās 36.vietā, bet sezonas izskaņā notikušajā Soču posmā Latvijas biatlonists pat izcīnīja ceturto vietu, un viņam pietrūka vien pavisam nedaudz, lai valstij sagādātu pirmo medaļu Pasaules kausa apritē pēc septiņu gadu pārtraukuma.

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]