24.09.2016. 15:42

, LSM.LV - Sports

Piedzīvojot pirmo zaudējumu divu mēnešu laikā, piecas kārtas pirms sezonas beigām "Spartaka" pārsvars pār "Ventspils" futbolistiem sarucis līdz pieciem punktiem.

Spēle iesākās rezultatīvi - 11.minūtē rezultātu atklāja "Spartaka" uzbrukuma līderis Dmitrijs Platonovs, kurš tika nosaukts par virslīgas labāko spēlētāju augustā, tomēr jau minūti vēlāk viesi pieļāva kļūtu un "Daugavpils" pārstāvis Pāvels Riževskis panāca izlīdzinājumu 1:1. Kaut "Spartakam" bija liels teritoriālais pārsvars, 33.minūtē "Daugavpils" jau pārņēma vadībā, kad ar atkārtotu sitienu rezultatīvs bija Aleksejs Šebanovs.

Arī otrajā puslaikā "Spartaks" dominēja, kaut pēdējo pusstundu darbojās mazākumā, jo Edgars Vērdiņš izprovocēja Somijā dzimušo afgāni Moštagu Jagubi, kurš tika noraidīts. Turpinājumā visus mājinieku izmisīgos uzbrukumus "Daugavpils" atvairīja, vārtos droši darbojoties Jevgeņijam Nerugalam, un svinēja sensacionālu uzvaru.

Ja sezonas pirmajā 21 virslīgas spēlē "Daugavpils" komanda bija guvusi tikai astoņus vārtus, pēdējās divās tā izcēlusies piecas reizes, jo iepriekšējā kārtā cīnījās neizšķirti 3:3 ar "Metta"/"Latvijas Universitāte".

Iepriekšējās trīs šīs sezonas savstarpējās virslīgas spēles uzvaras bija svinējuši "Spartaka" futbolisti. Pirmajā aplī jūrmalnieki vinnēja ar 3:0, uzvarēja ar 2:0, bet trešajā svinēja panākumu ar 4:1.

Pēc trīs uzvaru sērijas Jūrmalas klubs iepriekšējās divās kārtās divreiz cīnījās neizšķirti, bet zaudējuma rūgtumu "Spartaks" nebija izjutis divus mēnešus. Iepriekšējās astoņās spēlēs kūrortpilsētas komanda bija tikusi pie piecām uzvarām un trim neizšķirtiem.

Savukārt daugavpilieši trīs no iepriekšējām piecām spēlēm nospēlēja neizšķirti un tagad izcīnīja vien otro uzvaru šosezon.

Galvaspilsētas komandu duelī "SynotTip" Latvijas virslīgā sestdien "Metta"/"Latvijas Universitāte" (LU) komanda kompensācijas laikā nerealizēja 11 metru soda sitienu, savā laukumā nospēlējot neizšķirti 1:1 (1:0) ar RFS futbolistiem.

Rezultātu jau 17.minūtē ar ļoti tālu sitienu atklāja mājinieku futbolists Takumi Mijazaki, bet 72.minūtē izlīdzinājumu panāca Raivis Andris Jurkovskis.

Spēle kopumā bija abpusējiem uzbrukumiem ļoti bagāta, tomēr vārti vairs netika gūti, kaut jau kompensācijas laikā pēc Vladislava Sorokina pārkāpuma pret "Metta"/LU komandas japāņu leģionāru Takato Jamazaki tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. Sekojošo "pendeli" devās izpildīt Roberts Uldriķis, tomēr to atvairīja RFS vārtsargs Germans Māliņš.

Uzvaras gadījumā "Metta"/LU būtu pakāpusies uz sesto vietu kopvērtējumā un ievērojami pietuvoties arī piektajā pozīcijā esošajai RFS vienībai, tomēr tagad, kad līdz sezonas beigām atlikušas piecas kārtas, abas komandas joprojām šķir seši punkti.

Šī bija otrā abu komandu savstarpējā spēle šosezon, kas noslēgusies neizšķirti, bet vēl divās cīņās uzvaras svinējusi RFS (3:2 un 3:0).

"Studenti" iepriekšējo uzvaru guva augusta vidū, kad viesos sensacionāli uzvarēja pērnās sezonas čempioni "Liepāju", bet pēc tam sekojuši trīs zaudējumi un nu arī trīs neizšķirti. Savukārt RFS iepriekšējā kārtā pārtrauca trīs zaudējumu sēriju, ar 1:0 uzvarot "Jelgavu".

Divās no trim savstarpējām spēlēm šosezon uzvaras svinējusi RFS (3:2 un 3:0), bet viens mačs noslēdzies neizšķirti.

"Studenti" iepriekšējo uzvaru guva augusta vidū, kad viesos sensacionāli uzvarēja pērnās sezonas čempioni "Liepāju", bet pēc tam sekoja trīs zaudējumi un divi neizšķirti. Savukārt RFS iepriekšējā kārtā pārtrauca trīs zaudējumu sēriju, ar 1:0 uzvarot "Jelgavu".

Virslīgas 23.kārta noslēgsies svētdien, kad "Jelgava" savā laukumā uzņems "Riga" komandu.

LETA jau vēstīja, ka 23.kārtas pirmajā spēlē "Liepājas" futbolisti piektdien savā laukumā nospēlēja neizšķirti 0:0 ar "Ventspils" komandu, abām vienībām zaudējot punktus cīņā par attiecīgi trešo un pirmo vietu.

Virslīgas kopvērtējumā "Spartakam" ir 49 punkti 23 mačos, par pieciem punktiem apsteidzot ventspilniekus, kamēr "Liepājai" ir 38, bet "Jelgavai" 36 punkti, taču zemgaliešiem ir divas spēles rezervē.

RFS ar 26 punktiem ir piektā, bet tai ar 22 punktiem seko "Riga", kas tāpat kā "Jelgava" aizvadījusi 21 spēli. Tikmēr septīto vietu ar 20 punktiem ieņem "Metta"/"Latvijas Universitāte" (LU), bet turnīra tabulu ar 11 punktiem noslēdz "Daugavpils", saglabājot cerības uz vietas saglabāšanu virslīgā.

Šī virslīgai ir 25.sezona pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, turklāt ģenerālsponsora "SynotTip" piesaistīšana ļāvusi panākt, ka tajā komandām nav jāmaksā dalības maksa.

Pagājušās sezonas pirmās līgas trešā spēcīgākā vienība RFS vien neilgi pirms sezonas sākuma ieguva iespēju sacensties virslīgā, jo nenokārtoto parādsaistību dēļ licenci nesaņēma Latvijas titulētākais futbola klubs "Skonto". Pirms gada "Skonto" bija līdzīgā situācijā, taču toreiz tam tika piešķirta licence, jo klubs bija izstrādājis plānu parādsaistību nokārtošanai. Tiesa, gada laikā šis plāns tā arī netika izpildīts.

"Skonto" valsts čempionātā nepārspēta palika laika posmā no 1992. līdz 2004.gadam, kā arī 2010.gadā. Pēdējos gados, kaut "Skonto" komanda teju visu laiku bijusi parādā saviem spēlētājiem, tā četrus gadus pēc kārtas spēja finišēt virslīgas otrajā vietā.

Pērn par valsts čempioni kļuva "Liepāja", otro vietu ieguva "Skonto", bet trešā palika "Ventspils".

"Liepāja" kluba pastāvēšanas vēsturē virslīgas futbola čempionātā triumfēja pirmo reizi, nodrošinot sev iespēju šogad piedalīties UEFA Čempionu līgas atlases turnīrā.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA