22.06.2015. 14:15
Šodien UEFA mītnē Nionā risinājās 2015./16.gada sezonas Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra 1.kārtas izloze, un savas pretinieces noskaidroja trīs Latvijas klubi – Rīgas „Skonto”, „Jelgava” un Jūrmalas „Spartaks”.

Jau iepriekš bija zināms, ka visi trīs mūsu klubi Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra 1.kārtā būs neizsēto statusā. Divarpus stundas pirms izlozes UEFA paziņoja 1.kārtas 102 dalībnieču iespējamās pretinieces, sadalot visus klubus nosacītās 10 grupiņās.

Latvijas vicečempionei „Skonto” lielākās iespējas bija doties uz ziemeļvalstīm – iespējamo pretinieču pulkā bija Zviedrijas 4.labākā komanda „Elfsborg”, Dānijas bronzas ieguvēja „Brondby”, Īrijas bronzas un kausa ieguvēja „St.Patricks”, Ziemeļīrijas vicečempione „Linfield”, bet kā vienīgais dienvidu variants bija Serbijas 4.labākā komanda „Vojvodina”. Izloze deva „St.Patricks”, pirmais mačs Rīgā. Jāatzīmē, ka šis Īrijas klubs pirms septiņiem gadiem UEFA kausa pirmajā kārtā izslēdza „Olimpu” (1:0, 2:0).

Latvijas kausa ieguvējai „Jelgavai” iespējamie varianti bija krietni raibāki – Bulgārijas 4.labākā komanda „Litex” (ceļazīmi ieguva pateicoties tam, ka licenci nepiešķīra bronzas ieguvējai „Lokomotiv”), Moldovas bronzas un kausa ieguvēja „Sheriff”, Skotijas 4.labākā komanda „St. Johnstone”, Slovēnijas kausa ieguvēja un nacionālajā čempionātā tikai 8.vietu ieņēmusī „Koper” un Baltkrievijas 4.labākā komanda „Torpedo-BelAZ”. Izlozes rezultātā „Jelgava” tika pie „Litex”, pirmā spēle Jelgavā.

Visbeidzot pretinieci noskaidroja arī Eirokausu debitants „Spartakam”, kas Virslīgā ieņēma tikai 6.vietu, taču Eirokausos tika pateicoties tam, ka licenci neieguva ne „Liepāja”, ne Daugavpils „Daugava”. Jūrmalas komandai trīs no pieciem variantiem bija meklējami Balkānos – Serbijas grands, valsts vicečempione „Crvena Zvezda” („Red Star”), Melnkalnes bronzas ieguvēja „Budučnost” un Maķedonijas vicečempione un kausa ieguvēja „Rabotnički”. Pārējie divi varianti – Dānijas 4.labākā komanda „Randers” un Kipras bronzas ieguvēja „Apollon”. Galu galā „Spartaks” izlozē pretī ieguva „Budučnost” no Melnkalnes, pirmā spēle notiks Jūrmalā.

Igora Tarasova "Jagiellonia" (Polija) tiksies ar Lietuvas klubu "Kruoja", savukārt Andreja Kovaļova "Dacia" (Moldova) spēkosies ar Maķedonijas "Renova".

Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra 1.kārtas spēles notiks 2. un 9.jūlijā. Visi Latvijas klubi mājas spēles aizvadīs 2.jūlijā.

Šodien tika arī noskaidrots, kādi būs mūsu klubu pretinieki, ja izdosies pārvarēt 1.kārtu. "Spartaks", pārspējot "Budučnost", 2.kārtā spēlēs ar Serbijas "Vojvodina" - Ungārijas MTK pāra uzvarētāju. Ja "Jelgava" divu spēļu summā pieveiks "Litex", tad 2.kārtā cīnīsies ar Maķedonijas "Rabotnički" un Igaunijas "Flora" pāra uzvarētāju. Savukārt "Skonto" panākuma gadījumā pār "St.Patricks" nākamajā kārtā būs jātiekas ar Ungārijas "Debrecen" un Melnkalnes "Sutieska" pāra uzvarētāju. 2.kārtas mači notiks 16. un 23.jūlijā.

Latvijas klubu pirmās pretinieces Eiropas līgā

Pāris
Skonto (Latvija) – St.Patricks (Īrija)
Jelgava (Latvija) – Litex (Bulgārija)
Spartaks (Latvija) – Budučnost (Melnkalne)

Izmantotie resursi:The official website for European football –...get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties