08.05.2015. 20:57
Pateicoties otrajā puslaikā gūtajiem diviem vārtiem, pie otrā panākumā "SMSCredit.lv" Virslīgā tikuši "Spartaka" futbolisti, viesos ar 2:1 pieveicot "Mettu/LU", sarūpējot studentiem piekto zaudējumu. Uzvaras vārtus ar tālsitienu mača 68. minūtē guva Romāns Mickevičs.

"Metta/LU” iepriekšējā kārtā tika pie pirmā punkta, savā laukumā spēlējot neizšķirti 1:1 ar jelgavniekiem, un arī "Spartaks” noslēdza maču ar tādu pašu rezultātu savā laukumā - 1:1 pret BFC "Daugavpils", kas komandai bija jau trešais neizšķirts.

Jau spēles trešajā minūtē lielisku iespēju Sergejam Gridinam izkārtojā Ahmeds, taču kazahs no metriem sešiem sita vāji, problēmas Oskaram Darģim mājinieku vārtos nesagādājot. Tomēr tas neiezīmēja pirmā puslaika raksturu, jo tā turpinājuma tikpat viegli ar momentu veidošanu viesiem neklājās. Mača desmitajā minūtē sāncenšu aizsardzību pēc stūra sitiena pirmo reizi patraucēja rīdzinieki, bet četras minūtes vēlāk pēc soda sitiena jau nopietnāk pastrādāt vārtos bija spiests Dmitrijs Grigorjevs.

"Metta/LU" ofensīva nebija nejaušība, jo "Spartakam” nekā neizdevās novirzīt spēli uz sāncenšu laukuma pusi, bet 23.minūtē arī nācās meklēt bumbu savos vārtos. Mājinieki tika pie kārtējā soda sitiena, un, lai arī Ingars Stuglis to it kā neizpildīja pārāk veiksmīgi, bumba, lidojot cauri spēlētāju burzmai, mainīja virzienu un ieripoja tālajā vārtu stūrī.

"Spartaku” šādi notikumi uz brīdi pamodināja un 31. minūtē vētrainā pretuzbrukuma viesi pat guva vārtus, taču tika fiksēts noteikumu pārkāpums, tāpēc rezultāts nemainījās. Mainīties tam vajadzēja desmit minūtes vēlāk, kad mājinieki nevainīgā situācijā nopelnīja pendeli un uz punkta bumbu lika Ahmends. Tomēr lieliski nospēlēja Darģis, bet izdarīt atkārtotu sitienu sāncenšiem rīdzinieki neļāva.

Otrais puslaiks sākās ar standartsituāciju rīdziniekiem, bet tūlīt pat sekoja Ahmeda izrāviens sāncenšu soda laukumā un sitiens cīņā ar aizsargu, taču bumbu ar kājām atvairīja Darģis. Jūrmalnieki nākamajās desmit minūtēs izveidoja vēl vairākus momentus un galu galā arī izlīdzināja rezultātu. Pēc stūra sitiena visaugstāk lēca Gridins, ar galvu nometa bumbu uz tālo vārtu stabu, kur neviena nepiesegts atradās tikai otrajā puslaika laukumā nākušais Ēriks Punculs – 1:1.

Vārtu guvums un spartakiešu aktīvā spēle nokaitēja atmosfēru, kuru atvēsināja mājinieku standarts, pēc kura tuvu vārtu guvumam bija Kirils Ševeļovs. Vēl pēc brīža "Metta/LU” arī guva otros vārtus, taču Armandam Pētersonam tika fiksēta aizmugure, tāpēc skaistā kombinācija rezultātu tomēr nedeva. Toties rezultātu deva Romāna Mickeviča tālsitiens 68. minūtē. Neveiksmīgi pozīciju vārtos izvēlējās Darģis, un bumba slaidā lokā lidoja vārtu tālajā stūrī. Izvirzījušies vadībā viesi, kas visu otro puslaiku spēlēja ar trim aizsargiem, malā sauca Gridinu un viņa vietā laukumā sūtīja Tomu Mežu, nostiprinot pēdējo līniju.

Rīdzinieki meklēja iespējas mainīt rezultātu, laiku pa laikam tiekot pie sāncenšu soda laukuma, bet bīstami sitieni tomēr nesekoja. Tuvāk vēl vienam vārtu guvumam bija viesi. 81. minūtē rupji kļūdījās Darģis, izlaižot bumbu no rokām, bet pēc tam savācot to jau uz vārtu līnijas. Savukārt pamatlaika beigās "Spartaks” tika pie soda sitienu gandrīz uz soda sitiena līnijas, standartu izpildīja Sergijs Siļuks, norībinot pārliktni. Kompensācijas laiks aizritēja "Mettas” uzbrukumos, taču rezultāts nemainījās – 2:1, "Spartakam" otrā uzvara, rīdziniekiem piektais zaudējums.

Metta/LU – Spartaks 1:2 (1:0)Vārti: Stuglis 23’; Punculs 54’, Mickevičs 68’ (41’ Ahmends nerealizēts 11m)