11.09.2016. 16:53
"SynotTip" Virslīgas līderis Jūrmalas "Spartaks" izbraukumā atspēlējās un cīnījās neizšķirti pret "Riga" (1:1), savu pārsvaru pār tuvāko sekotāju "Ventspili" samazinot līdz astoņiem punktiem. Jūrmalnieki nezaudēja septīto spēli pēc kārtas (5-2-0, 13:4), savukārt rīdziniekiem tas bija jau desmitais neizšķirts divdesmit spēlēs.

Rīdzinieku sastāvā salīdzinājumā ar pēdējo spēli pret "Liepāju" (0:1) bija divas izmaiņas. Aizsardzības kreisajā malā atgriezās Armands Pētersons, atbrīvojot vienu leģionāra vietu, kuru aizņēma kādreizējais Vācijas Bundeslīgas uzbrucējs Aristīds Bansē. Rezervē palika Latvijas izlases spēlētājs Sergejs Vorobjovs. Savukārt jūrmalniekiem bija četras izmaiņas un pamatsatsāvā nebija tādu spēlētāju kā Dmitrijs Platonovs, Jevgeņijs Kazačoks, Moštags Jagubi un pirmoreiz šosezon arī Vladislavs Kurakins. "Spartaka" rindās debitēja lietuviešu vārtsargs Marjus Rapalis.

Pirmā puslaika vidusdaļā neliela iniciatīva bija Jūrmalas "Spartakam", bet gan puslaika sākumā, gan beigās aktīvāk uzbruka mājinieki. Gan gaisa divcīņās, gan pieturot bumbu solīdu puslaiku aizvadīja Bansē, bet pirmā patiesi reālā izdevība 36. minūtē bija Ērikam Punculam – viņš sita garām mērķim. Savukārt 41. minūtē gan rīdzinieki atklāja rezultātu – labā pozīcijā soda laukuma vidū nokļuva Josuke Saito, un japānis spēcīgi sita tieši vārtos (1:0).

Jūrmalas "Spartaks" ļoti labi reaģēja uz ielaistajiem vārtiem. Pēc pārtraukuma laukumā devās Kazačoks, jau 49. minūtē pēc Daniila Ulimbaševa piespēles teicama iespēja bija Edgaram Gauračam, kurš eleganti pārmeta bumbu pāri vārtsargam – tomēr garām tālajam stūrim. Un 54. minūtē jūrmalnieki panāca savu – centra aizsarga lomā spēlējošais Džons Kamara neveiksmīgi trāpīja pa bumbu savā soda laukumā, un Ulimbaševs no šādas dāvanas nevarēja atteikties, no tuvas distances neatstājot Ihoram Litovkam nekādas cerības (1:1). Spēles beigu daļā abas komandas veica uzbrūkoša tipa maiņas, apliecinot, ka abas vēlas uzvarēt, tomēr rezultāts tā arī vairs nemainījās.

"Riga" – Jūrmalas "Spartaks" 1:1 (1:0)Vārti: Saito 41' – Ulimbaševs 54'Brīdinājumi: Jeņins, Timofejevs, Barinovs - UlimbaševsRiga: Litovka, Pētersons (Barinovs 81'), Černomordijs, Kamara, Timofejevs, Punculs (Apiņs 87'), Laizāns, Jeņins, Savaļnieks (Vorobjovs 66'), Saito, BansēSpartaks: Rapalis, Pušņakovs, Bogdans, Mihadjuks, Gubins, Ulimbaševs (Stuglis 83'), Kozeka, Kiriļins, J. Kozlovs (V. Kozlovs 74'), Korzāns (Kazačoks 46'), GauračsGalvenais tiesnesis: Ivars Caune