15.05.2015. 21:04
Pirejas “Olympiacos” basketbolisti piektdien, 15. maijā, galotnē atspēlēja deviņu punktu starpību, uzvarēja Maskavas CSKA ar rezultātu 70:68 un septīto reizi kluba vēsturē sasniedza Eirolīgas finālu. Vasilis Spanulis galotnē guva 11 punktus, tai skaitā iemeta trīs tālmetienus.

Pirmais vērā ņemamais izrāviens pirmās ceturtdaļas vidū izdevās CSKA basketbolistiem. Eiropas čempions Nando de Kolo iemeta tālmetienu un piegādāja bumbu Andrejam Kiriļenko, nodrošinot maskaviešiem sešu punktu pārsvaru – 15:9. Dimitra Ituda komanda izrādījās labāka soda laukumā, atspiežot “Olympiacos” uz malām. “Sarkanie” ķērās pie tālmetieniem, pēc Papapetru un Lafajeta tālmetieniem izlīdzinot rezultātu – 15:15. Ceturtdaļas beigās saspēles vadītājs Ārons Džeksons atjaunoja nelielu pārsvaru CSKA – 20:17.

CSKA aizsargu pāris Džeksons un de Kolo palielināja atrāvienu līdz septiņiem punktiem – 24:17. “Olympiacos” turpināja lielu daļu punktu gūt ar tālmetieniem, savukārt perimetra iekšienē pretiniekus pārsteidza Janis Papapetru. Viņa pārķertās bumbas un precīzie metieni samazināja starpību līdz minimumam – 27:26. Kolēģi Danstons, Printezis un Hanters trīs reizes izvirzīja “sarkanos” vadībā. CSKA tikpat reižu atguva priekšroku, pēc Hrjapas un Kiriļenko soda metieniem noslēdzot puslaiku ar plus viens – 36:35.

Maskaviešu aktivitāti soda laukumā (brīvmetieni 14/18 pret 2/2), “Olympiacos” pirmajā puslaikā kompensēja ar pieciem tālmetieniem. Trešās ceturtdaļas sākumā CSKA no jauna pārņēma iniciatīvu, pēc Nando de Kolo piecu punktu sērijas atjaunojot plus seši – 45:39. Sekoja vairākas neveiksmīgas uzbrukumu apmaiņas, kamēr francūzis panāca savai komandai lielāko pārsvaru – 47:39. “Olympiacos” turpināja vilkt Printezis, ar savu neatlaidību iedvesmojot partnerus (Slukas, Agravanis) precīziem metieniem – 49:47. Pusstundas beigās “Četru fināla” rekordu pārķertajās bumbās (6) atkārtoja Ārons Džeksons.

CSKA pamata saspēles vadītājs Milošs Teodosičs “atdzīvojās” trešās ceturtdaļas beigās, savukārt izšķirošās desmitminūtes sākumā tika pie trīs soda metieniem – 54:47. Pusotru minūti vēlāk “serbu brīnumdaris” iemeta pirmo tālmetienu, atjaunojot lielāko pārsvaru – 57:49. Džeksons pārķēra septīto bumbu, sasniedzot jaunu finālturnīru rekordu. Vasilim Spanulim turpināja neveikties, jo aizsargs netrāpīja 11 metienus no spēles pēc kārtas. "Olympiacos" līderis "pamodās" 37. minūtē, ar tālmetienu dzēšot trešdaļu starpības – 63:57. Slukas izprovocētā piezīme pret Nando de Kolo satuvināja komandas vēl vairāk – 63:59.

Līdz pamatlaika beigām palika 192 sekundes. Brīdi vēlāk spēli pārtrauca traucējumi elektronikā, tādēļ laiks tika “patīts” četras sekundes atpakaļ. CSKA netrāpīja uzbrukumā un “nogulēja” Slukasa ātro izrāvienu – 63:61. Nākamo maskaviešu kļūdu sodīja Spanuļa otrais tālmetiens – 63:64! Pirms pēdējiem uzbrukumiem – 38,2 sekundes pirms pamatlaika beigām spēli pārtrauca tehniskā pauze – “Olympiacos” pārsvars bija divi punkti – 64:66. Vīmss septiņās sekundēs izlīdzināja rezultātu – 66:66. Spanulis pēdējā uzbrukumā nesteidzās, taču 9,9 sekundes pirms finālsvilpes iemeta fantastisku tālmetienu – 69:66. CSKA kavējās ar noteikumu pārkāpšanu. Nando De Kolo iemeta abus soda metienus, taču viņa komandas rīcībā palika tikai 7,1 sekunde – 69:68. Slukas iemeta tikai pirmo soda metienu, bet CSKA pie atbildes metiena netika. Spanulis pēc 11 netrāpītiem metieniem realizēja pēdējos četrus un ieveda savu komandu finālā.