22.12.2015. 14:45
Titulētais Spānijas futbola valstsvienības galvenais treneris Visente del Boske pēc nākamā gada Eiropas čempionāta finālturnīra noslēgs savu karjeru.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

"Mana aiziešana ir tuvu. Ja viss noritēs pēc plāna, pēc Eiropas čempionāta noslēgšu savu karjeru," izteicās 64 gadus vecais del Boske. "Tomēr man vispirms ir jārunā ar Spānijas Futbola federāciju, lai pieņemtu galīgo lēmumu."

Del Boske 2010.gadā aizveda Spāniju līdz Pasaules kausa trofejai, kamēr pērn notikušajā turnīrā tā negaidīti nespēja pārvarēt apakšgrupu turnīru. Tāpat viņš kopā ar valstsvienību 2012.gadā kļuva par Eiropas čempionu.

Kopumā Spānijas izlase uzvarējusi pēdējos divos Eiropas čempionātos.

Par Spānijas izlases galveno treneri del Boske kļuva 2008.gadā, bet kā iespējamais viņa aizstājējs tiek minēts Luiss Enrike, kurš pašlaik vada Barcelona vienību.

Del Boske sevi par pazīstamu treneri padarīja laikā, kad no 1999. līdz 2003.gadam vadīja Madrides Real komandu, kurai palīdzēja divreiz triumfēt UEFA Čempionu līgā un Spānijas čempionātā. Viņa vadībā Real komandā spēlēja tādas futbola zvaigznes kā Ronaldu, Zinedins Zidāns un Luišs Figu.

Turpinājumā viņam bija neveiksmīgs darba periods ar Turcijas vienību Stambulas Besiktaš, bet pēc 2008.gada Eiropas čempionāta, kurā Spānija triumfēja, viņš valstsvienības galvenā trenera amatā nomainīja Luisu Aragonesu, vēl vairākus gadus noturot Spāniju kā vienu no pasaules spēcīgākajām izlasēm.Citronmuiža, biedrība Rauna, Vidzemes 13-7, Raunas p., Raunas n., LV-4131
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties