18.06.2014. 23:54
Negaidīti ātri no cīņas par Pasaules kausu (PK) trešdien izstājās pašreizējā čempionvienība Spānijas futbola izlase, kas ar rezultātu 0:2 (0:2) B grupas otrās kārtas spēlē atzina Čīles valstsvienības pārākumu. Līdz ar to vietu astotdaļfinālā no B grupas jau nodrošinājusi Nīderlande un Čīle, kurām vēl jātiekas savstarpējā mačā.

Zīmīgi, ka Čīles futbolisti pirmo reizi vēsturē spējuši uzvarēt Spāniju, iepriekšējās desmit savstarpējās cīņās tika piedzīvoti astoņi zaudējumi, kā arī divreiz spēlēts neizšķirti.

Čīles izlases rindās vārtus guva Eduardo Varhass un Čārlzs Arangiss.

Spānijas izlases galvenais treneris Visente del Boske pēc iepriekšējā kārtā piedzīvotās sagrāves pret Nīderlandi sākumsastāvā veica divas izmaiņas - aizsarga Herarda Pikē vietā laukumā sūtot Havi Martinesu, bet pieredzējušo pussargu Ksavi Ernandesu aizstājot ar Pedro Rodrigesu.

Savukārt Čīles valstsvienības vadība veica vienu maiņu sastāvā, kāds izgāja laukumā pirmās kārtas panākumā pret Austrāliju - pussarga Horhes Valdivjas vietā laižot cīņā aizsargu Fransisko Silvu.

Jau mača pirmajā minūtē lielisku uzbrukumu izveidoja Čīle, kad spāņu soda laukumā bīstamu sitienu ar rikošeta palīdzību izpildīja Varhass, taču bumba lidoja nedaudz garām vārtiem.

Pēcāk čīlieši nekautrējās aktīvi presingot Pasaules kausa īpašniekus. Savukārt pirmā reālā vārtu gūšanas iespēja radās 15.minūtē, kad apjukumu Čīles soda laukumā izmantoja Ksavi Alonso, tomēr sitot spēcīgi virsū pretinieku vārtsargam Klaudio Bravo.

Spēles 24.minūtē rezultatīvu uzbrukumu izveidoja Čīles valstsvienība, kas ar ātru un precīzu saspēli tika līdz pat Ikera Kasiljasa sargāto vārtu priekšai. Epizodi ar precīzu sitienu noslēdza Varhass. Tādejādi spāņi nonāca bezdibeņa malā - zaudējums mačā vairs neatstātu pat teorētiskas iespējas kvalificēties nākamajai kārtai.

Pēcāk spēle kļuva daudz nervozāka, spāņiem pārņemot teritoriālu pārsvaru mačā. Cīņas 27.minūtē Spānijas uzbrucējs Djegu Košta sita tikai nedaudz garām sāncenšu vārtiem. Bet 43.minūtē Čīle vēlreiz šokēja spāņus. Aleksa Sančesa tiešo brīvsitienu atsita Kasiljass, bumbu raidot tieši virsū Arangisam, kurš bija nekļūdīgs - 2:0.

Otro puslaiku azartiski iesāka motivētie spāņi, 48.minūtē lieliskā pozīcijā nonāca Košta, tomēr uzbrucējs pārlieku ilgi vilcinājās ar sitienu, pretinieku aizsargiem tiekot galā ar epizodi.

Mača 53.minūtē pustukšos vārtos bumbu nespēja trāpīt spānis Serhio Buskets. 68.minūtē Čīle nonāca ļoti tuvu, lai gūtu arī trešos vārtus, komandas pretuzbrukumā pieslēdzās aizsargs Maurisio Isla, kurš nespēja raidīt bumbu pustukšos vārtos no asa leņķa.

Pamatlaika noslēdzošajās minūtēs Čīle sāka spēlēt tikai uz pretuzbrukumiem, koncentrējoties savai aizsardzības zonai. Noslēdzošajās minūtēs čīlieši izveidoja ļoti bīstamus uzbrukumus, kā arī aktīvi kavēja Spānijas izlases uzbrukumu ievadīšanu, kas plašu neapmierinātību radīja stadionā esošajos spāņu līdzjutējos.

84.minūtē lielisku tālsitienu izpildīja spānis Andress Injesta, pretinieku vārtsargam Bravo tikai ar pūlēm sitienu atvairot. Arī atlikušā laikā Spānijas futbolisti nespēja iekarot sāncenšu vārtus, piedzīvojot zaudējumu un neaizstāvot Pasaules kausa titulu.

Spānijas izlases sastāvs: Ikers Kasiljass, Serhio Ramoss, Havi Martiness, Hordi Alva, Sesars Aspilikveta, Ksavi Alonso (Kokē, 46.min.), Pedro Rodrigess (Santi Kazorla, 76.min.), Andress Injesta, Serhio Buskets, Davids Silva, Djegu Košta (Fernando Torress, 62.min.).

Čīles izlases sastāvs: Klaudio Bravo, Gerijs Medels, Euženio Mena, Fransisko Silva, Gonsalo Džara, Maurisio Isla, Arturo Vidals, Marselo Diass, Čārlzs Arangiss (Felipe Gutjerress, 62.min.), Eduardo Varhass ( Horhe Valdivja, 85.min.), Aleksis Sančess.

Dienas pirmajā spēlē iepriekšējā Pasaules kausa fināliste Nīderlande ar rezultātu 3:2 interesantā cīņā pieveica Austrālijas komandu, sagādājot tai otro zaudējumu tik pat mačos.

Grupu turnīra noslēdzošo spēli Spānijas komanda aizvadīs 23. jūnijā, tiekoties ar Austrālijas izlasi, bet Čīle tajā pašā dienā spēkosies ar Nīderlandes valstsvienību.

Pasaules kausa otrajā kārtā iekļūst katras apakšgrupas divas labākās izlases, bet trešo un ceturto vietu ieņēmušajām vienībām turnīrs būs beidzies.

PK finālturnīrs Brazīlijā norisināsies no 12. jūnija līdz 13. jūlijam.

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048