01.07.2012. 23:07
Pašreizējā pasaules un kontinenta čempionvienība Spānija Eiropas futbola čempionāta finālturnīra finālspēlē pirmajā puslaikā izvirzījusies vadībā ar 2:0 cīņā pret Itāliju.

Spēles rezultātu 14.minūtē atklāja Davids Silva, bet 41.minūtē jau 2:0 panāca Hordi Alva.

Maču pašlaik tiešraidē iespējams vērot Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā.

Abas komandas iepriekš savā starpā tikās apakšgrupas turnīrā, mačam noslēdzoties neizšķirti 1:1.

Šajā mačā Spānijas izlases pamatsastāvā atgriezies Fransesks Favregass, kurš iepriekšējā mačā bija zaudējis savu vietu Alvaro Negredo. Tikmēr Itālijas izlasē, neskatoties uz nelielu traumu, laukumā devies arī Ignacio Abate, kurš sastāvā nomainījis Frederiko Balcareti.

Pārējās C apakšgrupas spēlēs Spānijas izlase ar rezultātu 4:0 pārliecinoši pārspēja Īriju un ar 1:0 uzvarēja Horvātiju. Savukārt Itālijas futbolisti cīnījās neizšķirti 1:1 ar Horvātiju, bet ar 2:0 pieveica Īrijas valstsvienību.

Spānijas izlase ar septiņiem punktiem trijās spēlēs izcīnīja pirmo vietu C apakšgrupā, vēlāk ceturtdaļfinālā ar 2:0 uzvarēja Franciju, bet pusfinālā pēc bezvārtu neizšķirti 0:0 aizvadīta pamatlaika un papildlaika pēcspēles sitienu sērijā pārspēja Portugāli.

Ar pieciem punktiem Itālijas izlase ierindojās C grupas otrajā pozīcijā, ceturtdaļfināla cīņā pēcspēles 11 metru sitienu sērijā pieveica Anglijas valstsvienību, bet pusfinālā ar 2:1 negaidīti spēja uzvarēt Vāciju.

Finālspēli pārrauga galvenais tiesnesis no Portugāles Pedru Proensa, bet mača delegāts ir Latvijas Futbola federācijas (LFF) ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis.

Atšķirībā no Pasaules kausa finālturnīra Eiropas čempionātā jau kopš 1984.gada netiek aizvadīta spēle par trešo vietu.

Reklāma Pēc uzvaras 2008.gada Eiropas čempionātā un 2010.gada Pasaules kausa izcīņas turnīrā Spānijas izlase var kļūt par pirmo nacionālo futbola vienību vēsturē, kas uzvarējusi trīs galvenajos starptautiskajos turnīros pēc kārtas. Tāpat līdz šim neviena izlase nav pratusi uzvarēt divos Eiropas čempionātos pēc kārtas.

Iepriekš Spānijas futbolisti Eiropas čempionātā uzvarēja arī 1964.gadā, kamēr Itālijai tas līdz šim padevies vienu reizi - 1968.gadā.

Ar Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) zīmi šis ir 14.Eiropas čempionāta finālturnīrs, bet divās valstīs vienlaicīgi sacensības notiek trešo reizi. Pirmo reizi divām valstīm turnīrs tika uzticēts 2000.gadā, kad kontinenta spēcīgākās izlases sacentās Nīderlandē un Beļģijā, bet pirms četriem gadiem turnīru uzņēma Austrija un Šveice.

Šīgada čempionāts īpaši zīmīgs ir ar to, ka pēdējo reizi tajā pulcējas 16 komandas. Sākot ar nākamo čempionātu, kas 2016.gadā notiks Francijā, finālturnīrā startēs jau 24 vienības.

Spānijas izlases sastāvs Eiropas čempionāta finālmačā: Ikers Kasiljass, Alvaro Arveloa, Herards Pikē, Serhio Ramoss, Hordi Alva, Ksavi Ernandess, Serhio Buskets, Ksavi Alonso, Davids Silva, Fransesks Favregass, Andress Injesta.

Itālijas izlases sastāvs Eiropas čempionāta finālmačā: Džanluidži Bufons, Ignacio Abate, Andrea Barzagli, Leonardo Bonuči, Džordžo Kjelīni, Andrea Pirlo, Klaudio Markisjo, Daniēle de Rosi, Mario Balotelli, Antonio Kasāno, Rikardo Montolīvo.