27.03.2015. 23:40
2016. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra piektdienas centrālajā spēlē Spānija ar 1:0 uzvarēja Ukrainu, bet kaimiņvalstis Lietuva un Igaunija piedzīvoja smagus zaudējumus attiecīgi Anglijā un Šveicē. Tikmēr Melnkalnes un Krievijas izlašu spēle Podgoricā vēl turpinās.

Lai gan laukuma saimnieki dominēja jau no pirmajām minūtēm, rezultātu izdevās atklāt tikai 28. minūtē, kad pēc lieliskas Andresa Injestas piespēles Andriju Pjatovu pārspēja Alvaro Morata. Arī pēc gūtajiem vārtiem spāņi neapstājās un vienreiz trāpīja pa vārtu stabu, taču otrajā puslaikā arvien vairāk un bīstamāk sāka uzbrukt ukraiņi, kuriem netrūka iespēju panākt neizšķirtu. Neskatoties uz to, Spānija nosargāja trīs punktus, kas ļāva nostiprināties apakšgrupas otrajā vietā, par trim punktiem atpaliekot no līdz šim perfektās Slovākijas.

Anglijas futbolisti izcīnīja piekto uzvaru piecas spēlēs, Vemblija stadionā E apakšgrupas mačā ar 4:0 pārspējot Lietuvas izlasi. Jau 6. minūtē pēc Denija Velbeka sitiena bumbu atvairīja vārtsargs Ģiedrs Arlauskis, tomēr pirmais pie tās bija Viens Rūnijs. Turpinājumā Rūnijam bija vēl pāris lieliskas iespējas gūt vārtus, bet 45. minūtē mājinieku pārsvaru dubultoja Velbeks. Otrā puslaika ievadā angļiem izdevās gūt trešos vārtus, kad precīzi sita Rahīms Stērlings, bet 73. minūtē tikai 18 sekundes pēc Rūnija nomainīšanas 4:0 panāca 21 gadu vecais Harijs Keins, kuram šī bija debijas spēle Anglijas izlasē.

G apakšgrupas centrālajā mačā starp Krieviju un Melnkalni jau spēles 1. minūtē mājinieku līdzjutēja mestā petarde trāpīja Krievijas izlases vārtsargam Igoram Akinfejevam. Mačs tika pārtraukts, tomēr pēc pusstundas atsākts. Akinfejevs tika aizvests uz slimnīcu, bet viņa vietā vārtos stājās Jurijs Lodigins. Pirmajā puslaikā pārsvars piederēja krieviem, taču to pārvērst rezultatīvā uzbrukumā neizdevās.

G Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
C Spānija – Ukraina 1:0 Morata 28’
C Slovēnija – Sanmarīno 6:0 Iličičs 10’ Kampls 49' Struna 50' Novakovičs 52' Lazarevičs 73' B.Iličs 88'
C Slovākija – Luksemburga 3:0 Nemecs 10’ Veiss 21’ Pekariks 40’
E Šveice – Igaunija 3:0 Šērs 17’ Džaka 27’ Seferovičs 80'
E Anglija – Lietuva 4:0 Rūnijs 6’ Velbeks 45’ Stērlings 58' Keins 73'
E Maķedonija – Baltkrievija 1:2 Trajkovskis 9’ – Kalačevs 44’ Bordačevs 82'
G Lihtenšteina – Austrija 0:5 Hārniks 14’ Janko 16’ Alaba 59' Junuzovičs 74' Arnautovičs 90+3'
G Melnkalne – Krievija 0:0 spēle turpinās
G Moldova – Zviedrija 0:1 Ibrahimovičs 46' 84' (11m)