28.06.2012. 00:27
"Euro 2012" pusfināla mačā starp Portugāli un Spāniju ar 0:0 beidzās gan pamatlaiks, gan papildlaiks un bija jāsit pēcspēles sitieni. Tajos ar 4:2 pārāki bija spāņi, iekļūstot turnīra finālā. Izšķirošā pendele Seska Fabregasa kontā, izmantojot Alveša kļūdu. Rīt Vācija un Itālija noskaidros otru finālisti.

Šovakar Portugāles un Spānijas vienības noskaidroja pirmo "Euro 2012" finālisti. Ja Portugāles sastāvā nekādu pārsteigumu nebija (savainoto Elderu Poštigu aizstāja Ugu Almeida), tad spāņu treneris Visente del Boske bija tādu sagādājis – uzbrukuma smailā šoreiz pamatsastāvā gāja nevis "viltus devītnieks" Sesks Fabregass vai Fernando Toress, bet gan Alvaro Negredo. "Sevilla" uzbrucējs līdz šim turnīrā bija vienreiz nācis uz maiņu mača pret Itāliju priekšpēdējā minūtē.

Portugāle uzsāka maču aktīvāk, tiekot pie vairākiem stūra sitieniem, bet tad bumba pārgāja spāņu kontrolē, kas arī izveidoja pirmo bīstamo momentu – Andress Injesta soda laukumā gandrīz pazaudēja bumbu, tomēr paspēja piespēlēt Alvaro Arbeloam, kurš, atrodoties tieši pretī vārtiem, netraucēts sita aptuveni no 14 metriem. Bumba lidoja pāri. Pēc brīža pāri sita arī pats Injesta. Portugāļu rindās aktīvs bija Ronaldu, kurš tika arī pie soda sitiena netālu no soda laukuma malas, bet raidīja bumbu mūri. Portugāle ļoti centās neļaut spāņiem ilgi būt ar bumbu.

29. minūtē Spānijai izdevās labs pretuzbrukums – Negredo ilgi pieturēja bumbu soda laukuma stūrī, tad piespēlēja Alonso, kurš savukārt Injestam uz soda laukuma līniju. Pussargs tēmēja augšējā stūrī, bet sita nedaudz pāri. Portugāle atbildēja ar Ronaldu sitienu, tomēr bumba lidoja nedaudz garām apakšējām stūrim. Puslaika noslēgumā Spānijai izdevās iespiest portugāļus viņu laukuma pusē, pāris reizes spāņi arī mēģināja izveidot kaut ko bīstamu, bet iespēles soda laukumā rezultātu nedeva. Pārtraukumā komandas devās pie 0:0.

Pēc mača atsākšanās atkal pārliecinošāk izskatījās Portugāle. Spāņiem spēle īsti nevedās, Negredo visai drīz tika nomainīts pret Fabregasu, nedaudz vēlāk laukumā devās arī Navass. Portugāle bieži bija pretinieku soda laukuma tuvumā, tomēr neviena ļoti bīstama sitiena nebija – Almeida centās apdraudēt Kasiljasa vārtus no distances, bet bumba lidoja pāri. 64. minūtē Spānija tika pie bīstamas standartsituācijas pie pašas soda laukuma līnijas, bet bumba pēc sekojošās piespēles līdz vārtu priekšai nenonāca. Nedaudz vēlāk Alonso ar tālu raidījumu centās pārsteigt no vārtiem nedaudz izgājušo Patrisiu.

72. minūtē portugāļiem bija labs soda sitiens, bet Ronaldu raidīja bumbu pāri Kasiljasa vārtiem. Aptuveni 10 minūtes vēlāk līdzīgā situācijā Ronaldu trāpīja sieniņā, bet Arbeloam tika fiksēta spēle ar roku, un Ronaldu sita vēlreiz no tuvākas distances – pāri. Pamatlaika izskaņā Ronaldu pretuzbrukumā bija vēl viena iespēja, bet arī šoreiz pāri. Papildlaiks. Tā pirmās daļas beigās spāņi izspēlēja lielisku uzbrukumu līdz Injestam vārtu priekšā, tomēr Patrisiu glāba Portugāli. Vēl Spānija tika pie soda sitiena, un Ramoss raidīja bumbu tikai nedaudz pāri.

Otrajā daļā bīstami sita Navass (Patrisiu glāba), bet vēlāk Pedro izrāvās viens pret vārtiem. Tiesa, portugāļu aizsargi pussargu panāca, bet viņus apspēlēt Pedro neizdevās. 0:0 arī pēc 120 minūtēm – pēcspēles sitieni. Sāka spāņi, un Patrisiu atvairīja Alonso pendeli. Mutinju gan neizdevās portugāļus izvirzīt vadībā, jo Kasiljass bija pārāks. Nākamajā sērijā Injesta un Pepe bija precīzi, savukārt trešajā iesita Pikē un Nani. Ceturtajā sērijā aukstasinīgi iesita Ramoss, bet Alvešs trieca bumbu pa pārliktni. Fabregasam bija iespēja ievest Spāniju finālā, un viņš to paveica – 4:2. Ronaldu sērijā nemaz nepiedalījās.

Brīdinājumi: Koentrau 40'; Pepe 61'; Pereira 64'; Alvešs 86'; Velozu 83' – Ramoss 45'; Busketss 60'; Arbeloa 84'; Alonso 114'Portugāle: Patrisiu, Pereira, Pepe, Alvešs, Koentrau, Mutinju, Velozu (Kuštodiu 105'), Meirelešs (Varela 113'), Nani, Almeida (Oliveira 81'), RonalduSpānija: Kasiljass, Arbeloa, Pikē, Ramoss, Alba, Čavi (Pedro 87'), Busketss, Alonso, Silva (Navass 60'), Negredo (Fabregass 54'), InjestaTiesnesis: Džinejts Čakirs

Pēcspēles sitieni: 0:0 Alonso (vārtsargs), 0:0 Mutinju (vārtsargs), 0:1 Injesta, 1:1 Pepe, 1:2 Pikē, 2:2 Nani, 2:3 Ramoss, 2:3 Alvešs (pārliktnis), 2:4 Fabregass