23.10.2016. 23:38

Citā spēlē pirms Madrides "Real" vakara mača "Las Palmas" izbraukumā ar 1:2 zaudēja "Villarreal", kas ir tikai viena no divām komandām turnīrā bez neviena zaudējuma. Viesi guva fantastiskus vārtus (video raksta apakšā), taču "Villarreal" jaunais uzbrukuma līderis Nikola Sansone otrā puslaika vidū ar pendeli rezultātu izlīdzināja, bet Sedriks Bakambū mača pašā izskaņā izrāva mājiniekiem laimīgu uzvaru.

Madrides "Real" pirms vakara spēles tabulā bija nolaidusies līdz piektajai pozīcijai, taču uzvara šovakar pār Bilbao "Athletic" ļautu psiholoģiskā ziņā gavilēt - vismaz līdz nākamajai kārtai tiktu iegūtas līderpozīcijas. "Real" nedēļas vidū vieglā treniņrežīmā ar 5:1 sagrāva Varšavas "Legia", bet šodien pretī jau krietni nopietnāks pretinieks, kas tabulā atradās tieši aiz "Real" muguras. Zinedins Zidāns pamatsastāvā izdarīja trīs izmaiņas - Dani Karvahals aizsardzības labajā malā aizvietoja Danilu, savukārt vidējā līnijā Isko un Mateo Kovačičs nomainīja Hamesu Rodrigesu un Marko Asensio. Priekšā, protams, Krištianu Ronaldu, Karims Benzemā un Gerets Beils.

Mača ievads "Athletic" padevās pozitīvs, jo izdevās izveidot pāris uzbrukumus - reizi tikai Keilora Navasa izmisīgs lēciens glāba "Real" pēc Injaki Viljamsa viltīga sitiena. Viesiem bija arī divi stūra sitieni, taču tas viss tika aizmirsts septītajā minūtē, kad Karaliskais klubs ieguva vadību. Bilbao futbolists Enriks Saborits jau ieguva kontroli pār bumbu, taču nospēlēja muļķīgi, pazaudēja bumbu, un Isko, nepasakot paldies, to savāca un piespēlēja, ļaujot Benzemā gūt diezgan vieglus vārtus (1:0).

Likās, ka "Real" pārņēmusi kontroli pār spēli, tomēr arī mājinieki līdzīgā stilā piepalīdzēja pretiniekam gūt vārtus. Kaut gan 27. minūtē epizodē pie Navasa vārtiem bija saspringta situācija, aizsargājošā komanda būtībā jau bija ieguvusi bumbu, taču neveiksmīgi mēģinājumi to izsist un pāris rikošeti ļāva bumbai atlēkt pie Havjera Eraso, kurš ātri noorientējās un piespēlēja vārtu guvējam Sabinam Merino (1:1).

Bilbao futbolisti šajā brīdī kļuva vēl drosmīgāki un izveidoja pāris draudīgus uzbrukumus, kas varēja dot vadību. Skatītāji sāka ūjināt. "Real" sasparojās un puslaika beigās divreiz varēja gūt otros vārtus - pirmajā gadījumā kreisajā flangā ar ātrumu un spēku izlauzās Beils, taču velsieša bīstamo piespēli gar vārtiem neviens nespēja pārvērst golā, savukārt otrajā gadījumā labajā flangā aizmuka Ronaldu un beigās nolēma sist, nevis piespēlēt. Vārtsargs tika galā, 1:1 pēc 45 minūtēm.

52. minūtē "Athletic" bija jāizvirzās vadībā - viesi labi pacīnījās pāris mikrodueļos, kas ļāva Viljamsam izskriet lieliskā sitiena pozīcijā, tomēr pēc uzbrucēja asā raidījuma bumba aizspurdza nedaudz pāri vārtu pārliktnim. Tas bija tāds viens izlēciens, bet visā visumā mērķtiecīgāk uz uzvaru tēmēja "Real", kurai bija gan bumbas kontrole, gan vairāki uzbrukumi. Ar katru minūti bīstamākas kļuva Ronaldu darbības un pēc pāris neveiksmīgām piešaušanām 71. minūtē portugālis no distances sita ārkārtīgi bīstami - mazliet garām.

77. minūtē Toni Krosa izcila diagonāle un brīnišķīgā pozīcijā nonāca Beils, taču nevarēja saprast Gereta tālāko domu - neprecīza piespēle Ronaldu vai neveiksmīgs sitiens. Iespējams, patraucēja slapjais laukums... Vēl pēc brīža nu jau Kovačiča teicama garā piespēle, bet šoreiz divi sākotnējie rezervisti Lukass Vaskess ar Alvaro Moratu, nonākdami divatā pret vārtsargu, saputrojās paši savās kājās un momentu izniekoja. "Real" palika aizvien mazāk laika, lai izrautu uzvaru.

83. minūtē "Real" TO paveica. Pozicionālā uzbrukumā ļoti tālu no vārtiem flangā gadījās būt Beilam, kurš ilgi bija brīvs. Visbeidzot Marselu viņam atspēlēja, un velsietis savā stilā izdarīja ļoti kvalitatīvu centrējumu, kas uz maiņu uznākušajam Moratam ļāva izdarīt sitienu ar kāju no tuvas distances. Pirmo sitienu vārtsargs atvairīja, bet Morata, kurš tieši šodien atzīmē 24. dzimšanas dienu, bija pirmais pie bumbas un iesita to vārtos (2:1).

Tas vēl nebija viss un pēc brīža "Athletic" ļoti reāli varēja otrreiz izlīdzināt. Ronaldu kļūdījās piespēlē, sekoja pretuzbrukums, "Real" atguva bumbu, bet Rafaels Varāns neprecīzi atspēlēja vārtsargam un bumbu pārtvēra Viljamss, nonākdams viens pret vienu ar Navasu - sekoja mēģinājums pārmest pāri vārtsargam, taču Navass noreaģēja. Pēdējās sekundēs Ronaldu neizmantoja izgājienu viens pret vienu, bet galveno, trīs punktus, "Real" ieguva - 2:1. "Real" arī izvirzījusies pirmajā vietā. Katrā ziņā vairākus gadus nav redzēts, ka grandi "Barcelona" un "Real" saņemtu tik lielu pretestību no konkurentiem - varbūt ne vienmēr no apakšdaļas komandām, bet desmitnieka klubi rāda lielus zobus.

"Las Palmas" fantastiskie vārti

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa