18.06.2013. 20:55

Šovakar Izraelā ar Spānijas un Itālijas izlašu finālspēli noslēdzās Eiropas U21 čempionāts. Spānija jau pirmajā puslaikā ieguva komfortablu divu vārtu pārsvaru, izcīnot pelnītu uzvaru spēlē ar rezultātu 4:2. Tādējādi Spānija triumfēja Eiropas U21 čempionātā otro reizi pēc kārtas.

Spānija labāk iesāka spēli un jau sestajā minūtē atklāja rezultātu. Kreisajā malā teicami nospēlēja Alvaro Morata, un Tjagu Alkantaram pēc viņa centrējuma atlika tikai trāpīt tukšos vārtos (1:0). Itālija gan ātri atbildēja - jau desmitajā minūtē pēc tālas piespēles labā pozīcijā nokļuva Čīro Immobile, kurš pārspēja neveiksmīgi pozīciju ieņēmušo Davidu De Heju (1:1). Pēcāk itāliešu vārtsargs Frančesko Bardi glāba pēc Moratas un Kokes sitieniem, bet 25.minūtē Itālija pēc vēl vienas tālās piespēles varēja izvirzīties vadībā - Alesandro Florenci apspēlēja Marku Bartru, bet neprata pārspēt De Heju.

Itālija savu izdevību neizmantoja, un drīzumā Spānija teritoriālo pārsvaru pārvērta likumsakarīgā un komfortablā vadībā. 31.minūtē pēc Koke centrējuma soda laukumā Tjagu, vispirms uztvēris bumbu uz krūtīm, ar otro pieskārienu no tuvas distances cauršāva Bardi, atkal izvirzot Spāniju vadībā (2:1). Vēl pēc sešām minūtēm soda laukumā krita Kristjans Teljo, galvenais tiesnesis nozīmēja 11 metru soda sitienu, kuru realizēja Tjagu, spēcīgi sitot pa vārtu vidu un noformējot pirmo hat-trick šajā finālturnīrā (3:1).

Otro puslaiku atkal ar uzbrukumu sāka Spānija, bet Bardi no soda laukuma robežas raidīto bumbu atvairīja. Lai arī Itālija centās pārtvert iniciatīvu spēlē, puslaika sākumā izveidotos uzbrukumus izdevās noslēgt tikai ar neprecīziem sitieniem. Spāņi savus uzbrukumus veidoja pārsvarā pa labo malu, kur regulāri savus sedzējus apspēlēja Teljo, tomēr pirmajā gadījumā pēc viņa piespēles Isko raidīja bumbu nedaudz garām vārtu stūrim, bet otrajā Teljo sita pats, bet Itālijas vārtsargs atkal bija uzdevumu augstumos.

64. minūtē pēc kārtējā uzbrukuma soda laukuma labajā malā bumbu saņēma Martins Montoja, kuru apspēlēšanas brīdī nogāza Vasko Redžini. Šoreiz 11 metru soda sitienu izpildīja Isko, neatstājot nekādas cerības Bardi (4:1). Lai arī Spānija turpināja dominēt laukumā, spēles 79. minūtē Itālija vienus vārtus atguva, kad pēc Lorenso Insinjes piespēles izcili precīzs tālsitiens vārtu labajā apakšējā stūrī padevās Fabio Borini (4:2). Vieni atgūtie vārti gan neviesa īpašas cerības Itālijas izlasei izglābties no zaudējuma. Spānija bez šķietami lielas piepūles nosargāja uzvaru spēlē un pelnīti saglabāja Eiropas U21 spēcīgākās komandas statusu.

Komandas Rezultāts Vārtu guvēji
Spānija - Itālija 4:2 (3:1) Tjagu 6' 31' 38'(11m) Isko 66'(11m) - Imobile 10' Borini 79'