04.06.2016. 18:49
Spānijas tenisiste Garvinje Mugurusa sestdien ar uzvaru divos setos pār WTA pasaules ranga līderi Serēnu Viljamsu kļuva par Francijas atklātā čempionāta uzvarētāju, izcīnot savu pirmo «Grand Slam» turnīru čempiones titulu karjerā.

Mugurusa, kura turnīrā bija izlikta ar ceturto numuru un tādā pat pozīcijā atrodas arī WTA rangā, svinēja uzvaru ar 7-5, 6-4, čempiones titulu izcīnot stundu un 44 minūtes garā cīņā.

Saistītie raksti

Pērn Mugurusa spēlēja Vimbldonas čempionāta finālā, tomēr tad zaudēja, savukārt «Roland Garros» kortos Parīzē viņa līdz šim tālāk par ceturtdaļfinālu nebija tikusi.

Savukārt Viljamsa neizmantoja iespēju un nepanāca vācieti Štefiju Grāfu, kura ar 22 «Grand Slam» tituliem ir rekordiste tenisa atklātajā ērā. Viljamsa, kura nespēja nosargāt pērn izcīnīto Francijas atklātā čempionāta uzvarētājas titulu, karjerā ir tikusi pie 21 «Grand Slam» titula, no tiem trīs iegūstot Francijā.

Pirmajā setā pēc līdzīga sākumā pirmā punktu pretinieces servē izcīnīja Mugurusa, pēc tam panākot 4-2, tomēr Viljamsa uzreiz panāca izlīdzinājumu. Izšķirošais bija seta 11.geims, kurā spāniete otro reizi mačā izmantoja breikbumbu, bet pēc tam pati atspēlēja divas Viljamsas breika iespējas un ar trešo setbumbu guva panākumu setā.

Tikmēr otrajā setā pirmajos trīs geimos servētājas pie punkta netika, taču tad Mugurusa noturēja savu servi un panāca 3-1. Turpinājumā spāniete spēja gūt punktus pie savas serves. Uzvaru viņa varēja izcīnīt jau devītajā geimā, kad neizmantoja četras mačbumbas pie Viljamsas serves, tomēr beigās ar piekto piegājienu, jau pašai servējot, viņa svinēja vēsturisku panākumu.

Mugurusa kļuva tikai par otro spānieti, kura uzvarējusi Francijas atklātajā čempionātā. Pirmā bija Aranta Sančesa Vikario, kura savulaik Parīzē triumfēja trīs reizes, pēdējo no tām 1998.gadā.

Viljamsa Francijas atklātajā čempionātā uzvarēja 2002., 2013. un 2015.gadā.

Svētdien notiks vīriešu vienspēļu fināls, kurā ATP pasaules ranga līderis Novāks Džokovičs no Serbijas tiksies ar ranga otro raketi Endiju Mareju no Lielbritānijas.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230