15.09.2015. 20:20

, LSM.LV - Sports

Uzvarētājiem ar 27 punktu guvumu izcēlās Pau Gasols, bet 18 punktus pievienoja Nikola Mirotičs. Grieķijai rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Niks Kalatess.

Spāņu pārsvars pie groza un prasme biežāk izspēlēt bumbu brīviem metieniem no ērtām pozīcijām palīdzēja iepriekšējā Eiropas čempionāta bronzas medaļniekiem pirmajā puslaikā nostiprināties vadībā un pārtraukumā doties ar septiņu punktu pārsvaru (39:32).

Pēc pārtraukuma grieķi uzlaboja darbību aizsardzībā, apvaldīja spāņu līderi Gasolu un ātri pārņēma vadību (46:42). Lai gan pēc atrāviena Grieķijas izlase pārsvaru vairs nepalielināja, arī pēdējo ceturksni tā sāka ar divu punktu vadību (57:55). Pēc divām minūtēm Spānija atguva vadību un divas minūtes pirms mača beigām bija priekšā ar septiņiem punktiem (68:61). Taču pieticīgs trāpījumu procents no soda metienu līnijas un grieķu precizitāte galotnē trīspunktniekos sagādāja nervozu cīņas izskaņu.

Čempionātā pirmais zaudējums liedza Grieķijai saglabāt cerības uz medaļām.

Ar Spāniju nākamo spēli aizvadīs Latvijas izlase, ja spēs ceturtdaļfinālā uzveikt čempionus Francijas basketbolistus. Savukārt gadījumā, ja Latvija ceturtdaļfinālā zaudēs, pusfinālā par 5.vietu būs jātiekas ar grieķiem.

Trešdien ceturtdaļfinālos spēlēs Serbija - Čehija un Itālija - Lietuva.

Eiropas čempioni un vicečempioni kvalificēsies Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, savukārt 3. līdz 7.vietas ieguvēji iegūs tiesības spēlēt olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.