27.09.2013. 19:00
Pārsteigumu Kualalumpuras "ATP World Tour 250" turnīrā piektdien sarūpēja Portugāles tenisists Žoau Sousa, kurš divos setos ar 6:2, 7:6(6) uzveica Davidu Fereru, gūstot karjeras lielāko uzvaru.

Ranga 77. vietā esošais Žoau Sousa plašākai sabiedrībai kļuva zināms ar divām piecu setu uzvarām "US Open", kur uzveica Grigoru Dimitrovu un Jarko Nieminenu. Pēc tam sekoja sagrāve pret Novaku Džokoviču – 0:6, 2:6, 2:6. Spēle gan bija sīvāka nekā rezultāts varētu liecināt.

Pagājušajā nedēļā 24 gadus vecais Sousa Sanktpēterburgā sasniedza karjeras pirmo ATP pusfinālu, tagad viņam otrais pusfināls pēc kārtas, pie tam Malaizijā izslēdzot turnīra pirmo numuru Davidu Fereru – 6:2, 7:6(6). Sousa 2. setā pie 5:4 nespēja izservēt maču, arī nerealizējot mačbumbu. Ferers labi uzņēma servi, trāpot pretiniekam neērti uz gala līnijas. Savukārt taibreikā iespējas divu setbumbu izskatā neizmantoja spānis, kurš ar dažām kļūdām no 6:4 zaudēja četrus punktus pēc kārtas.

Sousam karjeras lielākā uzvara, pirmo reizi uzveicot Top 10 pretinieku – Ferers pašreiz atrodas 4. vietā. Portugālis tikai trešo reizi sacentās ar reitinga pirmā desmitnieka pārstāvi. Bez pieminētās spēles pret Džokoviču un šodienas tikšanās ar Fereru viņa kontā vēl ir arī gada sākumā Melburnā no Endija Mareja saņemts pēriens ar rezultātu 2:6, 2:6, 4:6. Sousa pusfinālā sacentīsies ar Austrijas pirmo numuru Jirgenu Melceru. Otru pusfināla pāri veidos Stanislass Vavrinka un Žiljēns Beneto.

Bangkokā pārsteigumi izpalikuši – pusfinālos ir visi Top 4 izliktie tenisisti. Ar pirmo numuru izsētais Tomāšs Berdihs pusfinālā rīt tiksies ar Žilu Simonu. Berdihs ir vienīgais Top 10 esošais tenisists, kuram šogad vēl nav ATP titula.