07.10.2017. 17:03

Krūzbergs sestdien sacentās pusfinālā 1500 metru distancē un savā skrējienā ieņēma piekto vietu, finišējot pēc divām minūtēm un 15,930 sekundēm. Distances vidū pēc septītā apļa viņš vēl atradās skrējiena vadībā, tomēr trīs apļus vēlāk jau bija noslēdzošajā, astotajā, pozīcijā, turpinājumā vairs augstāk par piekto vietu nespējot pakāpties.Divi labākie skrējiena sportisti kvalificējās A finālam, bet nākamie divi piedalījās B finālā. 16 gadus vecajam latvietim līdz ceturtajai vietai finišā pietrūka četras sekundes.

Posma noslēgumā Roberts Krūzbergs ierindojās 15.vietā, kas ir par divām pozīcijām zemāk nekā pirms nedēļas notikušajā pirmajā etapā, tomēr viņam šajā disciplīnā ir labas cerības kvalificēties Phjončhanas olimpiskajām spēlēm.Kā vēstīts, pirms tam šajā distancē ceturtdien Roberts Krūzbergs pārvarēja divas priekšsacīkšu kārtas, kas neizdevās Roberto Puķītim un Kārlim Krūzbergam.

Savukārt Zvejnieks sestdien piedalījās 500 metru distances ceturtdaļfinālā, kur savā skrējienā finišēja trešais un palika vien nepilnas trīs sekundes desmitdaļas aiz pusfināla barjeras.

Posma kopējā ieskaitē Zvejnieks tika klasificēts 11.pozīcijā.

Līdz ar to Latvijas šorttrekistiem šis Pasaules kausa etaps ir noslēdzies, jo 1000 metros šoreiz nevienam Latvijas sportistam neizdevās pārvarēt otrās kārtas barjeru un viņi ceturtdaļfinālā nepiedalīsies.

Pirms tam piektdien jaunie Latvijas sportisti ar jaunu valsts rekordu izcīnīja desmito vietu stafetē. Aģentūra LETA jau ziņoja, ka sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā Ungārijā Puķītis bija septītais 1000 metros, bet R.Krūzbergs 1500 metru distancē izcīnīja 13.vietu.

Olimpiskajā sezonā šorttrekā risināsies četri Pasaules kausa posmi, no kuriem pēdējais būs novembra vidū Seulā. Šie etapi ir arī kā kvalifikācija nākamā gada Phjončhanas olimpiskajām spēlēm.

Kopumā Pasaules kausā tiks sadalītas 110 ceļazīmes uz olimpiskajām spēlēm, bet Dienvidkorejai kā sacensību saimniecei jau ir garantētas piecas vietas gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē. Individuālajās distancēs Olimpiādei kvalificēsies 32 labākie šorttreka sportisti, kamēr stafetē tās būs astoņas labākās komandas. Ja individuālajās disciplīnās vienai valstij labāko 32 atlētu sarakstā būs vairāk par trim sportistiem, ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm iegūs ranga nākamie labākie slidotāji.

Latvijas šorttrekā izstrādāta sešu gadu programma, kurā par mērķi izvirzīts pakāpenisks sportistu progress un cīņa par medaļām augstākā līmeņa sacensībās jau pirms 2022.gada Pekinas olimpiskajām spēlēm. Līdz ar to kāda šorttreka sportista kvalificēšanās jau nākamā gada Olimpiādei tiks uzskatīta par augstu sasniegumu.