23.05.2015. 17:01
"Jūrmala Masters" pludmales volejbola turnīra 1/4 finālā izstājās Ruslans Sorokins un Aleksandrs Solovejs, kuri trīs setu cīņā pašā galotnē tomēr piekāpās ar ceturto numuru izliktajam Francijas duetam Krū un Roulendsonam (21:17, 17:21, 13:15). Sorokins un Solovejs kļuva par pirmo Latvijas pāri, kas izstājies no sacensībām, un šī bija Latvijas pludmales volejbolistu pirmā neveiksme desmit maču laikā.

Pirmā seta sākumā cīņa ritēja punkts punktā, taču pamazām iniciatīvu ieguva Sorokins un Solovejs, kuri izrāvās priekšā ar trīs punktu pārsvaru (9:6), bet pēc tam to palielināja arī līdz pieciem (13:8) un pat sešiem punktiem (19:13, 20:14). Pēdējās naglas iedzīšana gan nedaudz iekavējās – pirmās setbumbas palika neizmantotas, taču uzvara neizpalika (21:17).

Otrajā setā dzīve vairs nebija tik rožaina, un tā pirmajā pusē saimniekoja francūži. Pie rezultāta 5:8 Latvijas duetam nedaudz uzdeva arī nervi, pēc runāšanas ar tiesnešiem nopelnot dzelteno kartīti, bet pie 7:12 nācās pieprasīt pārtraukumu. Nākamo punktu gan vēl ieguva viesi (13:7), taču tad sākās Sorokina un Soloveja atspēlēšanās. Laba spēle aizsardzībā un pie tīkla, kā arī pašu francūžu tehniskie brāķi ļāva pietuvoties vairs tikai līdz mīnus viens (12:13), tomēr par uzvaru īsti pacīnīties neizdevās – 17:21.

Trešais sets sākās labvēlīgi - Soloveja eiss un jau 2:0 -, taču pēcāk iniciatīvu atkal pārņēma Krū un Roulendsons. Francūži uz neilgu laiciņu nostabilizējās divu punktu vadībā (7:5, 11:9), bet Sorokins ar Soloveju ne pirmo reizi gan šajā mačā, gan visā turnīrā parādīja cīnītāju raksturu un pēc veiksmīgas spēles aizsardzībā un arī dueļos pie tīkla jau ieguva vadību (12:11, 13:12). Latvijas pāris varēja sagādāt patīkamu pārsteigumu, tomēr mača pašā izskaņā nedaudz svaigāki un meistarīgāki izrādījās pretinieki - Roulendsons vairākkārt labi nostrādāja aizsardzībā un pēc tam arī trāpīja noslēguma sitienu, izcīnot savam pārim uzvaru ar 15:13.

Laiks Spēle Rezultāts
15.00 Fijaleks/Prudels (Polija) - Eglzērs/Milners (Austrija) 2-1 (21:19; 19:21; 15:10)
16.00 Sorokins/Solovejs (Latvija) - Krū/Roulendsons (Francija) 1-2 (21:17; 17:21; 13:15)
17.00 Horems/Eituns (Norvēģija) - M.Ingroso/P.Ingroso (Itālija)
18.00 Pļaviņš/Egleskalns (Latvija) - Samoilovs/Šmēdiņš (Latvija)

Izmantotie resursi:CEV - Confédération Européenne de Volleyball

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222