23.05.2015. 12:18
Latvijas pludmales volejbolisti Ruslans Sorokins un Aleksandrs Solovejs sestdien ar uzvaru iesāka Jūrmalā notiekošā Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) «Masters» posma pludmales volejbolā izslēgšanas sacensības.

Astotdaļfināla mačā ar 21.numuru izliktie Sorokins un Solovejs ar 2-1 (19:21, 21:18, 15:12) pieveica Janu Dumeku un Robertu Kufu no Čehijas, kuriem bija dots 20.numurs.

Pēc zaudēta pirmā seta, otrajā setā Latvijas sportisti uzreiz izvirzījās vadībā ar 5:0. Kaut pretinieki vēl pietuvojās līdz 15:16, uzvara tika noturēta. Līdz ar to cīņas liktenis izšķīrās trešajā setā, bet arī tajā Sorokins un Solovejs ātri pārņēma vadību, sasniedzot vietu nākamajā kārtā.

Ceturtdaļfinālā vēlāk sestdien Sorokins un Solovejs spēkosies ar ceturto numuru izlikto Francijas pāri Juzefu Krū un Eduāru Roulandsonu, kas izslēgšanas sacensību pirmajā mačā ar 2-1 (24:22, 18:21, 15:9) pārspēja baltkrievu duetu Aleksandru Kavaļenku un Aleksandru Djadko, kuri bija izlikti ar 15.numuru.

Turpinājumā astotdaļfināla mačus aizvadīs vēl divi Latvijas dueti.

Ar 23.numuru izliktos Mārtiņu Pļaviņu un Hermanu Egleskalnu gaida tikšanās ar sacensību 22.numuru čehiem Premislu Kubalu un Janu Hadravu, bet Latvijas vadošais pāris Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kuri izlikti ar otro numuru, spēkosies ar Grieķijas duetu Kocilianu Georgi un Zupani Niku, kam piešķirts septītais numurs.

Zīmīgi, ka uzvaru gadījumā ceturtdaļfinālā šiem Latvijas pāriem būs jāsacenšas savā starpā.

Izslēgšanas spēļu pirmā kārta notiks līdz plkst.12.30, bet ar plkst.15 sāksies otrā kārta jeb ceturtdaļfināls, ko tiešraidē pārraidīs televīzijas kanāls TV6. Savukārt svētdien Jūrmalā gaidāmas cīņas par medaļām.

Uz sestdienas spēlēm biļete maksā desmit eiro, bet svētdienas mačus skatītājiem būs iespējams apmeklēt par 15 eiro.

Visi trīs Latvijas pāri pamatturnīra apakšgrupu cīņās izcīnīja pa divām uzvarām divās spēlēs, nezaudējot nevienā setā.

Iepriekš Latvijas pludmales volejbola pāri Haralds Regža/Armands Āboliņš un Viktors Koržeņevičs/Toms Šmēdiņš ceturtdien nesasniedza pamatturnīru, no turpmākajām sacensībām izstājoties kvalifikācijas turnīrā.

Līdz čempionāta ceturtdaļfināliem, kas norisināsies sestdien, spēles notiks divos pludmales volejbola laukumos Majoros - centrālajā stadionā un papildu spēļu kortā. Savukārt ceturtdaļfināla, pusfināla un fināla spēles notiks tikai centrālajā kortā - «Baltic Beach Hotel&SPA» pludmales stadionā.

Turnīrs pulcē spēcīgākos Eiropas pludmales volejbola pārus, kuriem šai turnīrā jācīnās par vērtīgajiem reitinga punktiem, lai iekļūtu Eiropas čempionāta finālā. Turnīrs iekļauts Starptautiskās Volejbola federācijas (FIVB) 2015.gada oficiālajā kalendārā un starptautiskajā turnīru sistēmā. Tam ir 25 000 eiro liels balvu fonds.

Tieši turnīrs Jūrmalā aizsāk «Masters» sezonu, pēcāk sportistiem dodoties uz Austrijas pilsētām Bādeni un Klāgenfurti, kur notiks Eiropas čempionāts. Savukārt sezonas noslēdzošais «Masters» turnīrs no 5. līdz 9.augustam notiks Šveices pilsētā Bīlā.

Pērn Jūrmalā pirmoreiz risinājās CEV «Satellite» sērijas vīru turnīrs, kurā triumfēja pasaules ranga līderi Samoilovs un Šmēdiņš, finālā apspēlējot citu mājinieku duetu Armandu Āboliņu un Haraldu Regžu.

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601