21.07.2016. 13:50
Latvijas pludmales volejbolisti Ruslans Sorokins un Toms Šmēdiņš nesekmīgi aizvadījuši Lihtenšteinas galvaspilsētā Vaducā notiekošo CEV "Satellite" sērijas turnīru. Kvalifikācijas vienīgajā mačā latvieši ar 0-2 (18:21, 19:21) piekāpās Adrianam Heidriham un Gabrielam Kislingam no Šveices.

Tuvojoties Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm un nākamajā nedēļā gaidāmajam Klāgenfurtes "Major" sērijas turnīram, uz CEV "Satellite" posmu Vaducā nebija gatavi ierasties plašs dalībnieku sastāvs, kur nu vēl augstākās raudzes. Šeit par piemēru minami Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kā arī Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža, kuri piedalīsies Latvijas čempionāta ERGO OPEN 2016 fināla posmā. Tajā pašā laikā Vaducā Latviju pārstāvēt bija gatavi Ruslans Sorokins un Toms Šmēdiņš, kuriem, lai iekļūtu pamatturnīrā, kvalifikācijas vienīgajā kārtā bija jāpieveic Adrians Heidrihs un Gabriels Kislings no Šveices.

Maču ar bloķētu Heidriha uzbrukumu sāka Sorokins, bet uzreiz pēc tam Šmēdiņš atņēma Kislinga uzbrukumu, panākot 2:0. Nākamos četrus punktus guva šveicieši, jo Šmēdiņam radās grūtības ar Heidriha bloka apspēlēšanu. Ruslans Sorokins spēja radīt pavērsienu, ar eisu atgriežot Latvijas pāri vadībā (5:4). Uzreiz pēc tam šveicieši veica vēl vienu izrāvienu, pirmo reizi iekrājot vairāk nekā divu punktu pārsvaru (9:6). Šveices duets dominēja laukumā un tika pie iespējām vēl palielināt pārsvaru, bet nenospēlēja pietiekami pacietīgi.

Pēc tehniskā pārtraukuma situācija neuzlabojās. Kļūda uzbrukumā, skarot tīklu, lika latviešiem nonākt iedzinējos jau ar četru punktu deficītu, bet pretinieku kļūda uzbrukumā ļāva atgūties (13:15). Brīdi vēlāk ar Sorokina servi netika galā Heidrihs, kas pirms seta galotnes pilnībā atgrieza latviešus cīņā. Sorokinam bija iespēja arī panākt izlīdzinājumu, bet situāciju glāba Kislings, nospēlējot aizsardzībā. Tālāk jau atkal sekoja kritums Latvijas dueta sniegumā, kas lika zaudēt pirmo setu ar rezultātu 18:21.

Otro setu ar eisu sāka Toms Šmēdiņš un uzreiz neparocīgi uzservēja uz Heidrihu. Viņam turpināja klibot servju uzņemšana, bet šoreiz izdevās gūt punktu sitot bloks-auts. Brīdi vēlāk Šmēdiņš atkoda viņa uzbrukuma virzienu, spējot nospēlēt aizsardzībā, un panākt 3:1. Pēc sekmīgā sākuma atkal sekoja kritums, šveiciešiem pārņemot vadību (4:3). Latvijas dueta spēcīgākais ierocis šajā mačā bija serve, kas bieži vien ļāva tikt pie iespējām saglabāt līdzsvaru uz tablo vai atspēlēties no maziem mīnusiem. Tuvojoties tehniskajam pārtraukumam, Sorokinam un Šmēdiņam izdevās atkal iegūt divu punktu pārsvaru (10:8). Tiesa, kā jau tas šajā mačā ierasts, pārsvars uzreiz tika pazaudēts, blokā nospēlējot Heidriham. Pēc tehniskā pārtraukuma uz viļņa bija Šveices duets, izvirzoties vadībā ar 13:11.

Mačs turpināja ritēt kā pa viļņiem, Latvijas duetam spējot neizlaizt spēles grožus no rokām, atjaunojot arī līdzsvaru uz tablo (16:16). Tiesa uzreiz pēc tam medicīnisko pārtraukumu pieprasīja Latvijas duets, jo kādu savainojumu guva Toms Šmēdiņš. Pēc pārtraukuma nepārliecinoši uzbrukumā nospēlēja Sorokins, bet brīdi vēlāk punktu nespēja gūt arī Šmēdiņš. Tādējādi cerības uz uzvaru vairs bija tikai minimālas (16:19). Ar otro piespēli uzbrukumu nenoslēdza Sorokins, bet pretinieki arī pieļāva trīs kļūdas pēc kārtas, rezultāta starpībai sadilstot līdz minimumam. Tas gan arī bija viss, latviešiem galu galā zaudējot spēli ar 0-2 (18:21, 19:21).

Līdz ar to Ruslanam Sorokinam un Tomam Šmēdiņam šis turnīrs beidzās negaidīti ātri jau pēc vienas spēles.

Gan Ruslanu Sorokinu, gan Tomu Šmēdiņu līdz ar so neveiksmi redzēsim Latvijas čempionāta finālposmā Jūrmalā, jau šajā nedēļas nogalē. Turnīra izšķirošās cīņas svētdien no plkst. 14.00 tiešraidēs tiks demonstrētas Sportacentrs.com TV kanālā, kā arī interneta portālā.

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601