26.12.2015. 16:56
Latvijas hokeja virslīgas Zvaigžņu spēlē sestdien Oļega Sorokina komanda nospēlēja neizšķirti 7:7 (5:2, 1:3, 1:2) ar Rodrigo Laviņa komandu.

Zīmīgi, ka mača rezultātu jau spēles pirmajā minūtē atklāja līdzjutēju balsojuma uzvarētājs Kristaps Namiķis, kurš pārstāvēja Sorokina komandu. Turpinājumā «Mogo» spēlējošā trenera komandas pārstāvji minūtes laikā guva vēl divus vārtus, panākot jau 3:0.

Lai gan Laviņa komanda divus vārtus atguva, tomēr Sorokina komanda pirmajā periodā spēja atjaunot trīs vārtu pārsvaru. Otrā perioda sākumā Laviņa komanda vēlreiz guva divus vārtus pēc kārtas, bet līdz trešdaļas beigām vienības apmainījās ar vārtu guvumiem, tādējādi rezultāta tablo pirms trešās trešdaļas vēstīja 6:5 Sorokina komandas labā.

Trešā perioda sākumā Laviņa vīri panāca neizšķirtu, tomēr pēc nepilnas minūtes pretinieki vēlreiz izvirzījās vadībā. Septītajā trešdaļas minūtē Laviņa vienība vēlreiz panāca neizšķirtu, bet piecas minūtes vēlāk šīs komandas pārstāvis Viktors Jasjonis nopelnīja pirmo noraidījumu Zvaigžņu spēlē. Tiesa, Sorokina vienībai spēles nogalē nopelnīto vairākumu neizdevās realizēt un komandas nospēlēja neizšķirti 7:7.

Par labāko spēlētāju Sorokina komandā tika atzīts «Prizma» uzbrucējs Viktors Lobačovs, bet Laviņa komandā šis gods tika aizsargam Tomam Blukam, kurš ir Ogres «Kurbada» kapteinis.

Tāpat spēles pārtraukumos norisinājās dažādas atrakcijas un meistarības konkursi.

Komandu sacensībās ātrākā apļa veikšanā uzvarēja Laviņa komanda, kurā startēja vārtsargs Denijs Romanovskis, aizsargs Kristers Freibergs un uzbrucējs Gatis Gricinskis. Tikmēr meistarības konkursā uzvarēja Sorokina komanda, kam uzvaru atnesa uzbrucējs Jurijs Kļujevskis.

Savukārt spēcīgākā metiena konkursā triumfēja Laviņa komandas uzbrucējs Dmitrijs Korņilovs, kura mestā ripa lidoja ar ātrumu 112 kilometri stundā. Tāpat arī soda metienu konkursā uzvarēja Laviņa komandas pārstāvis Jānis Straupe, kuram padevās visskaistākais «bullītis».

Kā ziņots, zvaigžņu komandu pirmos pieciniekus un vārtsargus noteica līdzjutēju balsojumā, savukārt pārējos komandas dalībniekus izvēlējās treneri un komandas kapteinis.

Ogres «Kurbada» aizsarga Laviņa komandas sākuma sastāvu veidoja vārtsargs Nils Grīnfogels («Liepāja»), aizsargi Edmunds Kniksts un Toms Bluks (abi - «Kurbads»), kā arī uzbrucēji Bruno Zabis («Liepāja»), Aleksandrs Macijevskis un Viktors Jasjonis (abi - «Kurbads»). Savukārt Latvijas čempiones «Mogo» spēlējošā trenera Sorokina komandā spēli sāka vārtsargs Henrijs Ančs («Mogo»), aizsargi Agris Saviels un Jānis Brakšs (abi - «Mogo»), kā arī uzbrucēji Kristaps Namiķis («Zemgale»/LLU), Edgars Lipsbergs un Miks Lipsbergs (abi - «Mogo»).

Kopumā par spēlētājiem bija nobalsots 6479 reizes. Zvaigžņu spēles balsojuma absolūtais līderis bija Namiķis - par viņu tika atdotas 2145 balsis. Zīmīgi, ka šajā sezonā Namiķis Latvijas čempionātā aizvadījis tikai četras spēles, kurās pie rezultativitātes punktiem nav spējis tikt.

Sorokina komandu vadīt bija uzticēts «Prizma» un «Zemgale»/LLU galvenajiem treneriem Ērikam Miļunam un Aigaram Ciprusam. Tikmēr Laviņa komandu vadīja «Liepājas» treneru tandēms Igors Ļebedevs un Aleksandrs Cicurskis.

Laviņa komandas sastāvu veidoja «Kurbada», «Liepājas», «Rīgas» un «Rīga 99»/«Tukums» hokejisti, savukārt Sorokina komandas spēlētāji tika izvēlēti no «Mogo», «Zemgales» un «Prizmas». Lielāko daļu sastāva veidoja četru vadošo klubu pārstāvji, bet pa vienam hokejistam ir arī no «Rīgas», kā arī «Rīga 99»/«Tukums».

Oļegs Sorokins un Rodrigo Laviņš bija ilggadēji partneri Latvijas valstsvienībā, bet tagad viņi jau otro gadu ir sīvi konkurenti virslīgas čempionātā - Sorokins ir valsts čempiones «Mogo» spēlējošais treneris, bet Laviņš pārstāv «Kurbada» komandu.