06.01.2014. 00:09

Somi pamanījās izvirzīties vadībā jau mača 28.sekundē, kad vārtus guva Esa Lindels. Turpinājumā Zviedrija metās atspēlēties un tas viņiem izdevās cīņas 28.minūtē, kad izcēlās Lūkass Vālmarks, bet jau nākamajā minūtē somi atkal izvirzījās vadībā.

Trešajā periodā mājinieki tomēr izlīdzināja rezultātu, bet papildlaika desmitajā minūtē vārtus guva latvieša Zemgus Girgensona pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Bufalo «Sabres» komandas biedrs aizsargs Rasmuss Ristolainens.

Šī ir Somijas trešā zelta medaļa U-20 čempionātos, bet pēdējo reizi tā tika izcīnīta 1998.gadā. Zīmīgi, ka pirms gada somi bija vien septītie.

Tikmēr jau otro gadu pēc kārtas cīņā par trešo vietu Krievija pieveica Kanādu, šoreiz būdami pārāki ar 2:1 (2:0, 0:0, 0:1).

Par čempionāta vērtīgāko hokejistu tika atzīts zviedrs Filips Forsbergs, kurš septiņu maču laikā guva četrus vārtus un veica astoņas rezultatīvas piespēles.

Savukārt piekto vietu turnīrā izcīnīja ASV, kamēr sestajā vietā ierindojās Čehija, septīto vietu ieņēma Šveice, bet astotā bija Slovākija.

Augstāko divīziju nāksies atstāt Norvēģijai, kas cīņā par palikšanu piekāpās Vācijai. Norvēģu vietu nākamajā pasaules čempionātā ieņems Dānija.