11.05.2013. 19:28
Pasaules čempionāta devītās spēļu dienas mačā pie uzvaras tika arī mājinieki, Somijas izlases hokejisti.

Somijas valstsvienība Helsinku apakšgrupas mačā ar 7:2 pārspēja Austrijas hokejistus.

Mača 5. minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Anti Pīlstrēms, pēc četrām minūtēm Veli-Mati Savinainens dubultoja Somijas izlases pārsvaru, bet otrās trešdaļas 7. minūtē Petri Kontiola lielajā vairākumā panāca 3:0.

Trešā perioda pirmajās divarpus minūtēs austrieši (Roberts Lukašs un Rafaels Herburgers) guva divus vārtus, spēlējot skaitliskajā mazākumā, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam. Tomēr turpinājumā Lauri Korpikoski, Niklass Hagmans, Jarno Koskiranta un Savinainens guva četrus vārtus, nodrošinot somiem pārliecinošu uzvaru.

Tikmēr Stokholmas apakšgrupā Zviedrijas hokejisti trešajā periodā ar 2:0 ir vadībā pret Slovēnijas izlasi

Zviedrijas komanda mača rezultātu atklāja tikai otrās trešdaļas 6. minūtē, kad izcēlās Gabriels Landeskogs, bet otros vārtus trešā perioda 3. minūtē skaitliskajā vairākumā guva Fredriks Petersons.

Atgādinām, ka dienas pirmajās spēlēs ASV ar 4:2 uzvarēja Franciju, bet Šveice ar 4:1 pārspēja Dāniju.

Šovakar tiks aizvadītas vēl divas spēles - Latvija spēkosies ar Vāciju, bet Norvēģija tiksies ar Baltkrieviju.