05.05.2013. 01:40
Uzvaru otrajā pasaules hokeja čempionāta spēlē sestdien izcīnīja viena no sacensību saimniecēm Somija, kas sestdien ar rezultātu 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) pārspēja pagājušā gada vicečempioni Slovākiju.

Rezultātu 12.minūtē atklāja Juhamati Āltonens, bet trešās trešdaļas sākumā mājinieku pārsvaru dubultoja Petri Kontiola, kuram tas bija jau trešais vārtu guvums šajā pasaules čempionātā. Tāpat Kontiola arī izcēlās ar rezultatīvu piespēli.

Metienu attiecībā pārsvars bija Slovākijai, kas veica 36 metienus, bet tos visus atvairīja somu vārtsargs Anti Rānta, kuram šī bija debija pasaules čempionātos. Tikmēr Somija veica vien 23 metienus.

Pirmajās spēlēs piektdien Somija tikai pagarinājumā ar rezultātu 4:3 pieveica Vāciju.

Savukārt pagājušā gada vicečempione Slovākija ar 6:2 pieveica Franciju.

Vēl citos Helsinku grupas pirmās kārtas mačos ASV izlase, kas Helsinku apakšgrupas spēlē ar 5:3 pieveica Austriju, bet pašreizējā čempione Krievija ar 6:0 sagrāva Latviju.

Reklāma

Tikmēr pie savas pirmās uzvaras pasaules čempionātā hokejā sestdien tika vieni no turnīra saimniekiem zviedri.

Stokholmas grupas spēlē Zviedrija, kas piektdien savā pirmajā mačā piekāpās Šveicei, aizvadītajā cīņā ar 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) uzvarēja Čehiju, sagādājot pretiniekiem pirmo zaudējumu turnīrā.

Pirmās trešdaļas pašā vidū Zviedrijas izlasi vadībā izvirzīja Džimijs Ēriksons, bet otrās trešdaļas ievadā pārsvaru dubultoja Henriks Tallinders. Čehijas izlase vienus vārtus atguva otrās trešdaļas beigu daļā, kad izcēlās Jirži Hudlers.

Pēdējo spēles minūti čehi aizvadīja sešatā pret četriem Zviedrijas izlases spēlētājiem, taču neizšķirtu nepanāca, neskatoties uz divreiz vairāk izdarītiem metieniem pa vārtiem.

77.pasaules čempionāts risinās Stokholmā un Helsinkos. Sacensībās 16 komandas sadalītas divās grupās. Helsinku apakšgrupā sacentīsies ASV, Austrija, Francija, Krievija, Latvija, Slovākija, Somija un Vācija. Savukārt Stokholmas grupā tiksies Baltkrievija, Čehija, Dānija, Kanāda, Norvēģija, Slovēnija, Šveice un Zviedrija.

Pēc viena apļa turnīra grupas ietvaros katrā attiecīgajā pilsētā četru spēcīgāko komandu vidū tiks izspēlēti ceturtdaļfināli, bet to uzvarētāji vienkopus pulcēsies Stokholmā, kur līdz 19.maijam tiks noskaidroti šī gada pasaules čempioni.

Komandām, kas grupās ieņems 5.-7.vietu, čempionāts būs noslēdzies, savukārt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Itālija un Kazahstāna, kas abas spēcīgākajā līgā atgriezīsies pēc gada pārtraukuma.