04.09.2013. 21:13

• «EuroBasket 2013» sasniegs visu laiku lielāko auditoriju šodien
  • Basketbola eksperts: No Krievijas gaidu medaļas vakar
  • Mūsu izlase EČ atklāšanas spēlē pārspēj Bosniju un Hercegovinu šodien

D apakšgrupas pirmās kārtas spēlē Somijas izlase bija pārāka ar rezultātu 61:55 (10:8, 22:11, 17:19, 12:17), otrajā spēles pusē nosargājot pirmajā puslaikā iekrāto 13 punktu pārsvaru pār komandu, kuras sastāvā ir trīs Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) pārstāvji.

Spēles noslēdzošo ceturtdaļu Turcijas izlase iesāka salīdzinoši lielos mīnusos, bet minūti pirms cīņas beigām pietuvojās līdz četru punktu atstatumam. Tad 25 sekundes pirms mača beigām somiem bija vairs tikai divu punktu handikaps, tomēr vēlāk veiksmīgi realizētie soda metieni ļāva uzvaru nosargāt.

Somijas izlases labā pa 12 punktiem guva Peteri Koponens un Sasu Salins, bet Turcijas vienības rindās ar 12 punktiem izcēlās Enders Arslans.

Par vairākiem pārsteigumiem Somijas izlase spēja parūpēties jau pagājušajā Eiropas čempionātā pirms diviem gadiem, kad astoņos mačos izcīnīja trīs uzvaras un noslēgumā ierindojās devītajā vietā.

Tikmēr A apakšgrupā pie negaidīta panākuma tika Lielbritānija, kas pagarinājumā ar 75:71 (22:17, 12:13, 13:22, 19:14, 9:5) pārspēja Izraēlu.

Šeit pamatlaika pēdējās divās minūtēs briti atspēlēja septiņu punktu deficītu, bet pagarinājuma otro pusi uzvarēja ar 8:0.

Lielbritānijas izlases labā 22 punktus guva Kails Džonsons, bet 18 punktus iekrāja Kīrons Ačera. Tikmēr Izraēlas valstsvienībā ar 17 punktiem izcēlās Afiks Nisims.

Savukārt C apakšgrupas spēles ar negaidīti pārliecinošu uzvaru pār Poliju sāka Gruzija, esot pārāka ar 84:67 (20:14, 19:8, 16:15, 29:30).

Ar 23 gūtiem punktiem gruzīnu labā izcēlās Viktors Sanikidze.

D apakšgrupas pirmajā spēlē Latvijas izlase spēja sarūpēt vēl vienu čempionāta ievada pārsteigumu, ar 86:75 (20:20, 23:13, 19:24, 24:18) uzvarot Bosniju un Hercegovinu.

Pēc viena apļa turnīra otrajā posmā iekļūs katras apakšgrupas trīs spēcīgākās komandas, bet pārējām izlasēm čempionāts būs noslēdzies.

Eiropas čempionāts Slovēnijā ilgs līdz 22.septembrim.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009