19.05.2014. 19:01

Spēlē starp Somiju un somu speciālistu Ari Pekas Selina un Raimo Helminena vadīto Kazahstānu jau pirmajā trešdaļā tika gūti četri vārti. Vispirms 8.minūtē Olli Palola realizēja somu pirmo vairākumu, uz ko kazahi perioda otrajā pusē atbildēja ar divām ripām somu NHL zvaigznes Pekas Rinnes cietoksnī 79 sekunžu laikā (Jevgēņijs Rimarevs, Fjodors Polišuks). Somi gan paspēja izlīdzināt rezultātu vēl pirmajās 20 minūtēs, Jori Lehteram to paveicot 42 sekundes pirms sirēnas. Otrajā periodā tika gūti divi vārti - veterāns Olli Jokinens vairākumā panāca 3:2 Somijas labā, tikmēr kazahi neizmantoja trīs vairākumus un divreiz norībināja Rinnes sargāto vārtu pārliktni. Tikmēr divas sekundes pirms trešdaļas beigām Jarko Immonens panāca jau komfortablo 4:2. Trešajā periodā Kazahstāna vēl 29 sekundes pirms pamatlaika beigām vairākumā panāca cerīgo 3:4 (Konstantīns Romanovs), tomēr izglābt vismaz punktu vairs nespēja.

Somijas uzvara ļāva komandai ar 11 punktiem atgūt vietu B grupas labāko četriniekā, tomēr somi vēl nevar būt droši par vietu ceturtdaļfinālā. Jau pirms šīs spēles bija zināms, ka Kazahstānai elites divīzija būs jāatstāj - jau trešo reizi pēc kārtas komanda no tās izkrīt uzreiz pēc atgriešanās.

Dānijas un Francijas duelī otrie izvirzījās vadībā jau pēc spēlētām 68 sekundēm (Žuljēns Desrosjē), bet 16.minūtē aizsargs Jespers Jensens rezultātu izlīdzināja. Pirmo periodu savā labā tomēr noslēdza Francija, 37 sekundes līdz tā beigām izceļoties komandas uzbrukuma līderim Antuānam Ruselam. Otrā perioda izskaņā dāņi vēlreiz panāca neizšķirtu (Kims Stāls), bet trešā perioda vidū Francija nepilnu četru minūšu laikā guva trīs vārtus (Pjērs-Eduārs Belmērs, Stefans da Kosta, Antoņins Manavians), kas izšķīra mača likteni. Atlikušajā laikā da Kosta guva arī Francijas sestos vārtus. Francijas uzbrukuma līderi da Kosta (2+2) un Rusels (1+3) šo maču noslēdza ar četriem rezultativitātes punktiem, bet Belmērs tika pie trim (1+2). Līdz ar šo panākumu Francija nodrošinājusi vietu ceturtdaļfinālā.

A grupā tādējādi zināmi visi četri ceturtdaļfinālisti - lai gan 10 punktus vēl teorētiski var iegūt arī Slovākijas un Norvēģijas komandas, tām pret Franciju un Čehiju ir negatīva savstarpējo spēļu bilance. Otrdien pēdējā kārtā Čehija un Francija sadalīs trešo vietu grupā, bet pirmās divas sadalīs Kanāda un Zviedrija.

Šovakar plkst. 20.45 abās grupās vēl gaidāmi aizraujoši dueļi. A grupā pastarīte Itālija centīsies atņemt punktus zviedriem un izvairīties no izkrišanas, kamēr B apakšgrupā Latvija eksaminēs turnīra saimniekus baltkrievus.

Kopvērtējums pirms pirmdienas vakara spēlēm:

A grupa: Kanāda 15 punkti (6 spēlēs), Zviedrija 15(6), Francija 10(6), Čehija 10(6), Slovākija 7(6), Norvēģija 7(6), Dānija 5(6), Itālija 3(6).

B grupa: Krievija 18(6), ASV 11(6), Somija 11(7), Baltkrievija 9(5), Latvija 9(5), Šveice 7(6), Vācija 5(6), Kazahstāna 2(7).

Apakšgrupu turnīrs ar sešām spēlēm noslēgsies otrdien, četrām labākajām katras grupas komandām sasniedzot ceturtdaļfinālu.

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161