02.12.2017. 22:46

Dienas viena no spraigākajām cīņām bija duelis starp Latvijas un Norvēģijas valstsvienībām, kas diemžēl noslēdzās ar sāpīgu 2:3 zaudējumu latvietēm. Savukārt dienas centrālā cīņa tika izspēlēta mūsu apakšgrupā, kad savā starpā sacentās Somija un Čehija. Abas izlases šajā duelī varēja pārliecināties par savu patieso varēšanu. Pirmajā trešdaļā ātrus vārtus guva Elina Kujala, bet turpinājumā čehietes centās sarūpēt grūtas dienas arī oponentiem. Otrajā trešdaļā spēle kļuva krietni rupjāka un vienlaikus arī ātrāka. Abām izlasēm bija iespējas atzīmēties ar vārtu guvumiem, bet paveica to atkal somietes, izceļoties perioda izskaņā. Arī trešajā trešdaļā somietes spēlēja labāk, gūstot vēl trīs vārtus, vienus no tiem iemetot tukšā pretinieku cietoksnī. Eliska Krupnova gan parūpējās par to, lai Čehijas izlase nepaliktu sausā. Somietes uzvarēja ar rezultātu 5:1, tādējādi sperot platu soli uzvarai savā apakšgrupā.

B apakšgrupā pie pirmās uzvaras izdevies tikt Šveices izlasei, kas jau ar pirmajām minūtēm pārņēma iniciatīvu spēlē pret Poliju, Serainai Ulberei ātri atklājot vārtus. Pēc pāris minūtēm viena no komandas līderēm Korina Rūtimana pārsvaru dubultoja. Līdz nākamajam vārtu guvumam bija jāgaida trešdaļas otrā puse. Spēles 13.minūtē pie 0:4 rezultāta polietes veica vārtsargu maiņu, taču diži tas spēles gaitu neiespaidoja, jo tika zaudēti arī piektie vārti. Polietēm gan skaitliskajā vairākumā vienus vārtus izdevās atspēlēt. Taču uzreiz pēc pārtraukuma tika zaudēti sestie vārti, kuriem sekoja arī septītie un astotie. Arī pēdējā spēles nogrieznī Šveices izlase turpināja priecēt skatītājus ar vārtu guvumiem, mača pēdējās divās minūtēs ar precīziem metieniem pārsvaru palielinot līdz 14:1.

Laukuma saimnieces Slovākijas florbolistes spērušas platu soli kvalifikācijas spēles virzienā, izcīnot otro pārliecinošo uzvaru C grupā, ar rezultātu 10:3 pieveicot Igauniju. Abas komandas turnīra ievadā bija tikušas pie panākumiem. Šoreiz pie pirmā vārtu guvuma tika igaunietes, kad izcēlās Edīte Parnika mača septītajā minūtē. Slovākietēm bija vairākas labas vārtu gūšanas izdevības, bet izlīdzinājumu izdevās panākt vien 16.minūtē, kad lielisku individuālo meistarību nodemonstrēja Paulina Hudakova. Vēl vienu vārtu guvumu vietējie līdzjutēji varēja izbaudīt 19.minūtē, kad laukuma saimnieces pārņēma vadību. Pēc pārtraukuma divu minūšu laikā slovākietes guva divus vārtus, bet vēlāk tika arī pie 4:1 vadības. Vienus vārtus izdevās igaunietēm atspēlēt, kad 28.minūtē Reti Vārta izmantoja mājinieču kļūdu aizsardzībā. Pēc vēl vienas kļūdas Diana Klavana rezultātu sadeldēja jau līdz minimumam. Tomēr turpinājums mūsu ziemeļu kaimiņienēm izpalika, jo mājinieces sakārtoja savu spēli un līdz pārtraukumam pārsvaru atjaunoja un panāca 7:3 vadību. Pēdējā trešdaļā mājinieces guva vēl trīs vārtus, izcīnot pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 10:3.

Austrālijas izlase čempionātu sāka ar nedaudz negaidītu neveiksmi spēlē pret Igaunijas izlasi. Savukārt Singapūras valstsvienība nespēja izrādīt vērā ņemamu pretestību turnīra saimniecēm slovākietēm. Šoreiz abas komandas tikās savā starpā un pirmās pie vārtu guvuma tika Singapūras spēlētājas, kad Džovija Tana atrada spraugu pretinieču vārtos. Turpinājumā ar diviem precīziem metieniem atzīmējās austrālietes, kuras tādējādi pārtraukumā varēja doties pie minimālas vadības. Otrajā trešdaļā abas komandas sāka spēlēt krietni asāk un sākotnēji tas deva labākas sekmes austrālietēm, kuras panāca divu vārtu pārsvaru. Taču Singapūras izlase turpināja sagādāt pretestību, līdz pārtraukumam atspēlējot vienus vārtus. Trešajā trešdaļā Jasmina Skene panāca 4:2, bet Singapūras izlasei šoreiz izdevās ne vien sadeldēt rezultāta starpību, bet arī līdzsvarot rezultātu. Fiona Kamerona trešdaļas vidū vēlreiz vadībā izvirzīja Austrāliju, taču pēdējā minūtē Debija Poha uzstādīja beigu rezultātu – 5:5. Šāds rezultāts īsti labs nav nevienai no izlasēm.

Vieglu uzvaru izcīnījusi arī Dānijas izlase, kas gan vairāk kā 13 minūtes nespēja uzlauzt Japānas valstsvienības vārtus, līdz tam vienu reizi pamanoties arī zaudēt vārtus. Perioda izskaņā gan izdevās ne vien atspēlēties, bet arī pārņemt vadību. Otrajā trešdaļā dānietes pārsvaru palielināja līdz 4:1, bet trešajā trešdaļā aziātes vairs nespēja izrādīt vērā ņemamu pretestību, ielaižot septiņus vārtus, pašām izceļoties divreiz. Līdz ar to Dānijas izlase svinēja 11:3 panākumu, tiekot pie otrās uzvaras divās spēlēs, sperot platu soli uzvarai savā apakšgrupā, kas ļoti iespējams kvalifikācijas kārtā ļaus spēkoties ar Latviju.