09.05.2015. 19:35
Pasaules čempionātā hokejā ceturto uzvaru izcīnījusi Somijas izlase, kas trešo spēli pēc kārtas neielaida nevienus vārtus. Šodien B grupas cīņā ar rezultātu 3:0 tika uzvarēta Slovākijas izlase, somiem turpinot cīņu par pirmo vietu grupā.

Abu šo valstu duelim ir ļoti liela nozīme, bet īpaši svarīgs tas ir slovākiem, kuri uzvaras gadījumā vēl varētu cerēt uz vietu ceturtdaļfinālā, bet uzdevums nebija vienkāršs. Somi uzņēmuši labus apgriezienus un, nezaudējot atlikušās spēles, var pat pacīnīties par uzvaru B grupā. Tiesa šodien laukumā nebija paredzēts doties pēdējās spēlēs nepārspētajam Pekam Rinnem. Tikmēr slovākiem bez uzvaras šajā spēlē bija jāplāno kā paņemt vismaz punktu no ASV vai Krievijas, lai turnīra tabulā apsteigtu baltkrievus.

Jau ar pirmajām minūtēm uzbrukt sāka Somijas hokejisti, cenšoties ātri izvirzīties vadībā. Viena no labākajām vārtu gūšanas iespējām bija Juamatti Altonenam, kurš nespēja raidīt ripu vārtos no to priekšas. Janam Laco darba netrūka, kamēr viņa komandas biedri reti kad spēja nostiprināties pretinieku aizsardzības zonā. Pēc viena no uzbrukumiem ripa pabija Somijas vārtos, bet pēc spēles ar augsti paceltu nūju vārtu guvums netika ieskaitīts. Pirmā perioda izskaņā Somija tika pie pirmā skaitliskā vairākuma. Somi daudz saspēlējās, bet trūka noslēdzošā metiena. Somi turpināja izdarīt spiedienu, bet slovāki atbildēja ar asiem pretuzbrukumiem. Vārti gan tā arī netika gūti, pirmajam periodam noslēdzoties ar bezvārtu neizšķirtu.

Otro periodu vairākumā sāka Somija, pietam formātā četri pret trīs. Kad laukumā atgriezās Leo Komarovs un Mareks Videnskis, Somija turpināja savu vairākumu piecu vīru sastāvā. Pēc izturēta skaitliskā mazākuma Slovākijai izdevās piebremzēt Somijas hokejistus, tādējādi izlīdzinot spēli. Tuvojoties perioda vidum, slovāki pat tika pie lielā skaitliskā vairākuma, bet ar tā realizāciju nesekmējās. Slovāki savu vairākumu līdz galam tā arī nenospēlēja, jo ripu pārtvēra Leo Komarovs un pret viņu laicīgi tika pārkāpti noteikumi. Spēlējot jau mazākumā, Slovākijas izlasei izdevās noorganizēt ātro pretuzbrukumu, bet Jūse Saros glāba savu komandu no vārtu zaudējuma. Vairāk darba gan turpināja būt Janam Laco, liedzot somiem atklāt mača rezultātu. Pēc 40 spēlētām minūtēm rezultāts palika nemainīgs.

Trešā perioda pirmajā minūtē Somija nespēja realizēt Milana Jurčinas dāvāto vairākumu. Līdz perioda vidum komandas cīnījās kā līdzīga ar līdzīgu, kas lika spriest, ka mača likteni izšķirs vieni gūti vārti, ja tādi vispār pamatlaikā tiktu gūti. Rezultāts tika atklāts 11. minūtē, kad Somijas izlases hokejisti ar labu saspēli izraustīja pretiniekus un izbrīvēja metienu Esam Lindelam. Viņa mesto ripu vārtu priekšā ar diezgan augsti paceltu nūju pielaboja Jonas Donskojs, raidot ripu vārtu tīklā. Tiesnesis devās uzklausīt video tiesnesi, kurš paziņoja par vārtu guvumu - 1:0. Pāris minūtes vēlāk slovāki tika pie vairākuma, kas varēja ļaut atspēlēties. Somijas aizsardzība tomēr palika neuzlauzta, mačā atliekot piecām minūtēm un 20 sekundēm. Pēc mazākuma izturēšanas somi devās uz priekšu. Nelaikā aiz vārtiem paklupa slovāku hokejists, kas ļāva viegli adresēt ripu vārtu priekšā Juhamatti Altonenam, kurš no vārtu priekšas panāca 2:0. Slovākijas izlasi varēja glābt tikai brīnums, bet tas tā arī nepienāca, Somijai tiekot pie panākuma. Pēdējā minūtē Leo Komarovs raidīja trešo ripu jau tukšos pretinieku vārtos, mačam noslēdzoties ar rezultātu 3:0.

Vārti: 50:28 Donskojs (Lindels, Jokinens) 1:0, 55:33 Altonens (Pesonens, Kempainens) 2:0, 59:53 Komarovs 3:0Soda minūtes: 8:10Metieni: 31-22Vārtsargi: Jūse Saros - Jans Laco