04.06.2015. 23:21
Eiropas valstīs pilnā sparā turpinās amerikāņu basketbolistu naturalizācija. Somijas vīriešu valstsvienības galvenais treneris Henriks Detmans kandidātu sarakstā gatavojas iekļaut 31 gadu veco saspēles vadītāju Džamaru Vilsonu (185/22.02.1984/Albany).

Bronksā uzaugušais Vilsons studiju laikā no 2002. līdz 2007. gadam kļuva par "Albany" universitātes visu laiku rezultatīvāko spēlētāju. Aizsargs divreiz pēc kārtas tika atzīts par "America East" konferences vērtīgāko spēlētāju un palīdzēja Olbanī puišiem iekļūt NCAA čempionātā.

Vilsons netika izvēlēts 2007. gada NBA draftā, tādēļ devās spēlēt uz ārzemēm. Viņš aizvadījis astoņas sezonas Beļģijā (2007-2010), Somijā (2010-2011) un Austrālijā (2011-2015), savukārt no marta vidus pārstāv Francijas virslīgas komandu “SPO Rouen Basket”.

Kaislīgais makšķernieks, kura ģimene dzīvo Longailendas salā – tajā atrodas Ņujorkas rajoni Bruklina un Kvīnsa – pirms dažiem gadiem ieprecējās Somijā. Par Vilsona sievu kļuva bijusī Somijas valstsvienības spēlētāja Laura Marija Sario. Pirms diviem gadiem viņiem piedzima meita Fiona.

Vilsons jau piecus gadus vēlējās kļūt par Somijas pilsoni. Pirms pusgada viņš nokārtoja somu valodas eksāmenu un 2015. gada jūnijā ieguva Somijas pilsonību.

Trešdien Vilsons pauda savu sajūsmu somu valodā. "Paldies visiem. Būt par Somijas pilsoni ir gods un skatos jaunu izaicinājumu virzienā."

Vilsons jau agrāk trenējies Somijas valstsvienības sastāvā, atklāj Henriks Detmans. “Esmu ļoti priecīgs par Džammu. Viņam ir somu sieva un bērns. Zinu, cik daudz viņai nozīmē Somijas pilsonības iegūšana un oficiāla atzinība. Džamara klātbūtne izlases treniņos ir pierasta lieta.”

2011. gada sezonā, spēlējot Helsinku kluba “Espoo Honka” sastāvā, Vilsons kļuva par VTB Vienotās līgas rezultatīvāko spēlētāju, vidēji spēlē gūstot 18,8 punktus.

Detmana asistents un “Honka” treneris Peka Salminens neslēpj sajūsmu par Vilsonu. “Viņš pacels “Susijengi” (vilku bars) jaunā dimensijā. Viņš ir viens no jaukākajiem cilvēkiem, kādus esmu sastapis. Inteliģents, labs komandas biedrs un draugs. Džamars ir vienkārši lielisks.”

Somijas basketbolisti A grupā Monpeljē spēlēs pret Krieviju, Bosniju, Franciju, Izraēlu un Poliju. Izslēgšanas spēlēm kvalificēsies četras spēcīgākās komandas.

Izmantotie resursi:New Finn Wilson could bring new dimension to...R & D akustika, SIA Kurzemes prospekts 3, Rīga, LV-1067
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties