17.05.2014. 00:33
Somijas hokeja izlase Minskā notiekošā pasaules čempionāta spēlē piektdien nespēja nosargāt divu vārtu pārsvaru pār pērnā gada vicečempioni Šveici, tomēr tika pie panākuma pēcspēles metienu sērijā ar rezultātu 3:2 (1:0, 1:0, 0:2, 0:0, 1:0).

• Šveice smagā cīņā gūst pirmo uzvaru pasaules čempionātā 2014. g. 14. maijs
  • Mājiniecei Baltkrievijai «sausais» zaudējums pret Somiju 2014. g. 15. maijs

Tā kā Somijas izlase netika pie uzvaras pamatlaikā, tā nespēja turnīra kopvērtējuma tabulā panākt Latvijas valstsvienību.

Spēles rezultātu sestajā minūtē atklāja Tomijs Kivisto, bet otrās trešdaļas 13.minūtē 2:0 Somijas izlases labā panāca Oli Jokinens. Reto Suri trešās trešdaļas pašā ievadā šveiciešiem vienus vārtus atguva, bet trīs ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām 2:2 panāca Romēns Josi.

Pēcspēles metienu sērijā vienīgie vārti tika gūti piektajā to sērijā, kad precīzs bija Īro Pakarinens.

Kā ziņots, negaidīti punktus piektdien zaudēja ASV izlase, kas B apakšgrupas cīņā ar 4:3 (1:1, 2:1, 0:1, 1:0) tikai pagarinājumā uzvarēja Kazahstānu.

Šis rezultāts uzlabojis Latvijas izlases pozīcijas cīņā par vietu ceturtdaļfinālā, kā arī palielinājis Kazahstānas valstsvienības iespējas paglābties no augstākās divīzijas atstāšanas.

Spēles 15.minūtē Kazahstānu vadībā vairākumā izvirzīja Romāns Starčenko, bet pirmās trešdaļas priekšpēdējā minūtē ar gūtiem vārtiem vairākumā atbildēja arī Kreigs Smits. Otrās trešdaļas ievadā Konstantīns Romānovs vēlreiz dāvāja vadību Kazahstānai, tomēr līdz trešdaļas beigām amerikāņi vadību pārņēma, kad precīzi bija Sets Džounss (vairākumā) un Mets Donovans. Trešās trešdaļas otrajā minūtē Romānovs nespēja realizēt soda metienu, taču viņa vietā neizšķirtu vēlāk panāca Starčenko.

Uzvaru ASV izlase nodrošināja pagarinājuma otrajā minūtē, kad precīzs bija Džounss.

B apakšgrupā pirmo vietu ar 12 punktiem četrās spēlēs ieņem Krievija, bet tai ar deviņiem punktiem seko Latvija. ASV un Somijas izlašu kontā ir pa astoņiem punktiem piecos mačos, bet Baltkrievijas izlasei ir seši punkti četrās cīņās. Sestā ar pieciem punktiem ir Vācija, Šveices kontā ir četri punkti piecās spēlēs, bet Kazahstānai - divi punkti.

Tikmēr A apakšgrupā piekto uzvaru tikpat spēlēs svinēja pašreizējā čempionvienība Zviedrija, kas ar 3:1 (2:0, 0:1, 1:0) pārspēja Slovākiju un sagādāja tai ceturto zaudējumu.

Pirmās trešdaļas otrajā pusē Zviedrijas izlase guva divus vārtus vairākumā, kad precīzi bija Gustavs Nīkvists un Mīkaels Baklunds. Pirms otrās trešdaļas Janu Lāco Slovākijas izlases vārtos nomainīja Jaroslavs Januss, bet trešdaļas vidū slovākiem vienus vārtus atguva Martins Marinčins. Trešās trešdaļas otrajā minūtē 3:1 Zviedrijas vienības labā panāca Magnuss Nīgrēns

Jau vēstīts, ka A apakšgrupā pie pārliecinošas uzvaras piektdien tika Kanāda, kas ar 6:1 (1:0, 4:0, 1:1) sagrāva Itāliju un svinēja ceturto uzvaru pēc kārtas. Ar rezultātu 6:1 kanādieši savā iepriekšējā spēlē uzvarēja arī Dāniju.

Pirmajās divās trešdaļās kanādieši iekrāja 5:0 pārsvaru, bet trešajā trešdaļā komandas apmainījās ar gūtiem vārtiem. Divus vārtus šoreiz guva Koudijs Hodžsons, bet vēl pa reizei uzvarētāju rindās izcēlās Breidens Šens, Kails Turiss, Džeisons Čimera un Džoels Vords, kamēr goda vārtus Itālijas izlases labā guva Davids Borrelli.

A grupas kopvērtējumā pirmo vietu ar 14 punktiem piecās spēlēs ieņem Zviedrija, bet Kanāda ar 13 punktiem ir otrā. Tālāk seko Čehija un Norvēģija, kas guvušas sešus punktus četrās cīņās, bet Francija ar pieciem punktiem ir piektā. Slovākija iekrājusi četrus punktus piecās cīņās, tikmēr Dānija un Itālija četrās spēlēs - pa trim.

Pasaules čempionātā 16 izlases sadalītas divās apakšgrupās, pa astoņām katrā, četrām labākajām kvalificējoties ceturtdaļfinālam.

Komandām, kuras grupās ieņems 5.-7.vietu, čempionāts būs noslēdzies, savukārt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Austrija un Slovēnija, kas abas spēcīgākajā līgā atgriezīsies pēc gada pārtraukuma.